Sztuka Wyboru
Please or Zarejestruj to create posts and topics.

Czy warto jechać do Zakopanego jesienią

Mieliśmy wybrać się w lecie, ale tak się zdarzylo, ze nie byliśmy w stanie niczego sensownego sobie zaplanować i zastanawiamy się czy jechać jesienią.
Czy jednak jest sens?
Czy nie będzie padało?

Czy chodzi o Zakopane czy bardziej o chodzenie po Tatrach? Pogoda w górach jest nieprzewidywalna, więc nie ma co sugerować się kalendarzem. Np. dwa lata temu w listopadzie w Beskidzie Żywieckim miałam piękną letnią pogodę, a ponoć kilka dni wcześniej na Babiej Górze był śnieg.

W Tatrach już w październiku można spodziewać się śniegu, więc warto mieć porządne buty i ciepłe ubrania. Na pewno bym nie rezygnowała z wypadu. Góry są piękne o każdej porze roku i zawsze można wybrać łatwiejszy szlak, jeśli jest obawa o chodzenie po śniegu.

Jasne, ze warto. Nie wiem nawet nad czym się tutaj zastanawiasz - ja wrocilam kilka dni temu, bylam na Giewoncie morskim oku. jest troche ludzi ,ale mozna znalezc miejsce parkingowe, nie ma dzieciakow, bylo mega cieplo wiec same plusy 🙂 Prawda jest taka, ze o każdej porze roku moze padać. Może się zdarzyć ze wybierzesz się do Zakopanego latem oraz będziesz miała przez cały swój wyjazd deszcz....

Z noclegami też jest mniejszy problem. Polecam wynajęcie własnego mieszkania jak tutaj https://www.zakopaneapartamenty.pl/apartamenty  . Opcja znacznie tansza oraz wygodniejsza bo z rana mozesz samodzielnie przygotować sobie jedzenie ( w hotelach nie ma dostępu do kuchni tak wiec nie ma takiej opcji i trzeba ratować się albo jedzeniem hotelowym albo jakimiś suchymi bułkami).

Zakopane czy jakiekolwiek góry moim zdaniem najlepiej zwiedzać właśnie po sezonie typowo letnim. Już w połowie września nie ma tylu ludzi na szlakach i unika się chodzenia gęsiego pilnując żeby kogoś nie popchnąć dzięki czemu można cieszyć się wędrówką i iść swoim tempem. Osobiście póki mogę zawsze w góry jeżdżę jakoś od 15 września bądź później. Rysy zdobyłam właśnie w drugiej połowie września. Jest mniej ludzi, nadal jest w miarę ciepło na nizinach a w wyższe góry niezależnie od pory roku i tak trzeba mieć awaryjnie cieplejsze ubranie więc nie ma to dla mnie znaczenia. Padać może cały rok więc pod tym względem nie jesteśmy w stanie nigdy zaplanować sobie idealnego wyjazdu. zdecydowanie polecam 🙂

Według mnie wczesna jesień to najlepsza pora roku na wyjazd w góry. W lecie jest zbyt gorąco i dużo turystów.

Jesienią w górach jest wyjątkowo urokliwie z uwagi na przebarwiające się drzewa, głównie buki, wygląda to zjawiskowo.

Deszczu nie da się przewidzieć w żadnej porze roku, zresztą statystycznie w lecie więcej pada.

A nawet gdy się tak zdarzy to można posiedzieć przy kominku.

Byłam w górach nawet w listopadzie i trafiła mi się wtedy piękna pogoda, koło 15 stopni.

(id: 0)