lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Czym kierować się przy wyborze sali weselnej

Jak w temacie.

Czym kierowaliście się przy wyborze swojego miejsca na wesele?

Co było dla Was ważne?

Ja w swoją salę weselną wypatrzyłam jeszcze przed znalezieniem męża, choć wcale o tym nie myślałam. My akurat mieliśmy małe wesele na 65 osób, więc wystarczyła nam hotelowa restauracja w stylu oranżerii. Dla mnie oczywiście w pierwszym elementem wyboru miejsca był jego wygląd, ile osób tam możemy przyjąć i jakie warunki oferuje hotel w umowie. Cena była gdzieś dalej, bo przez małą liczbę gości mogliśmy wydać teochę więcej na osobę.

Teraz ślub organizuje brat męża. Oni szukali sali w całej Polsce, bez ograniczania się do miasta z którego pochodzili, ponieważ ich rodziny i znajomi są ze wszystkich części kraju, ale też z zagranicy. Zawsze ktoś będzie miał dalej, a ktoś bliżej. Odwiedzili kilka miejsc. Te na które się nie zdecydowali miały przeważnie tak stworzone umowy, że właściwie nic nie można było negocjować i zmieniać. Bardzo ich zniechęcało takie sztywne podejście, bo przecież wesele (a ich bedzie znacznie większe od naszego) to jest konkretna ilość pieniędzy zostawiona w danym miejscu. Tak więc ja polecam wczytać się w propozycję umowy i czy z takim miejscem da się negocjować. Co będzie leżało po ich stronie, a co po waszej. Bo czasem właśnie może być tak, że manager takiego lokalu najchętniej za nic by nie odpowiadał...

Do sprawy proponuje podejść kilkustopniowo i w pierwszej kolejności ustalić najważniejsze kryteria. Dla mnie istotne było, żeby sala znajdowała się w hotelu ponieważ chcieliśmy zapewnić gościom miejsca noclegowe jako ze wielu z nich było przyjezdnych. Istotna jest pojemność sali i parkietu - w zależności od tego, czy robisz wesele na 60, 80 czy 100 osób, czy planujesz tradycyjne wesele taneczne czy raczej przyjęcie  możesz wybierać z zupełnie rożnej puli. Trzecią sprawą było dla mnie otoczenie - chciałam miejsca z możliwością wyjścia na zewnątrz w przyjemnym otoczeniu i niekoniecznie musiał to być wielki ogród - raczej zadbane miejsce nie oszpecone na przykład parasolami reklamowymi. Te trzy kryteria sprawiły, ze do wyboru zostało niewiele i dalej musiałam pójść na pewne kompromisy. Zgadzam się, ze należy bardzo bardzo dokładnie czytać umowę i o wszystko dopytywać - od której godziny goście będą mogli zameldować się w hotelu, za jaką opłata serwuje się śniadanie dla gości bądź tradycyjne poprawiny, jak wyglada kwestia menu, dekoracji, zaplecza dla orkiestry.  Z mojego doświadczenia większy hotel zapewnia dobry standard usług ale bedzie stawiał bardziej sztywne warunki niż rodzinna sala weselna i niestety tu trzeba postawić się w roli bardziej twardej negocjatorki niż rozmarzonej panny młodej (bądź znaleźć kogoś, kto będzie naszym rzecznikiem jeśli nie czujemy się pewnie).

Na pewno dobrze jest spisać sobie listę rzeczy o które warto jest się dopytać przy wyborze odpowiedniej sali weselnej. I wybrać się z nimi do kilku miejsc tak aby można bylo sobie potem porównać, co Ci w nich zaoferowali. Sama kierowałam się głównie http://dworkolesin.pl/hotel/

smacznym jedzeniem

dobrą lokalizacją w ładnym otoczeniu

wyglądem sali

jak również opiniami o obsłudze

i z wyboru miejsca jestem bardzo zadowolona

Moim zdaniem najważniejsze będzie jedzenie - sala może być piękna, ale wiadomo, co goście oceniają... niektórzy lubią domowe jedzenie inny bardziej fancy 😛 w sprawie cateringu polecam kontakt z  ulubioną restauracją.. ja spokojnie mogę polecić tą: https://tygel.pl/

Dobre polskie jedzenie, ale z nowoczesnym podejściem do tematu 🙂 powodzenia!

Ja przede wszystkim zwracałam uwagę na klimat, jaki panuje w restauracji. Poza oczywistym - menu i smakiem potraw 😉 Atmosferą zachwyciła mnie restauracja rodzinna lubin więc właśnie tam zorganizowaliśmy wesele.