Sztuka Wyboru
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Łączenie antykow z nowoczesnością

Witam może mi ktoś pomoże się ukierunkować w kwestii urządzania sobie mieszkania?  Otóż zastanawia mnie czy jest sens próbować połączyć antyki z meblami bardziej nowoczesnymi? Jeśli tak, to czy macie jakieś przykłady takich połączeń? Czy może jednak w praktyce to się gryzie i jest nieład? Ja jestem zwolenniczką antyków a moj partner mebli nowoczesnych i mam dylemat a mamy taki układ obecnego mieszkania że nie da się zrobić jednego pomieszczenia tylko z antykami a innego tylko nowoczesnego. Oboje podchodzimy do mebli dość minimalistycznie, mamy tylko te meble których faktycznie się używa a nie służą do trzymania durnostojek itd. Pytam o to zanim kupię drugiego antyka do domu - stolik do sofy - kawowy, jest piękny i jestem absolutnie zakochana ale szukam głosu rozsądku.

Im bardziej wyrazisty antyk, tym bardziej minimalistyczny nowoczesny mebel. Trzeba sie zdecydowac, czy antyk bedzie tylko akcentem (w tak malym pomieszczeniu) swego rodzaju wykrzyknikiem, czy to on ma dominowac wystroj. Wszystko zalezy od gabarytow i zdobien. Na Pinterest jest mnostwo przykladow laczen roznych stylow i mozna znalezc fajne rozwiazania.

Ze swojej strony polecam rownież zajrzeć sobie do sklepu Luxury Products - znajdziesz tam wiele eleganckich antyków.