lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Okulary do komputera

Od jakiegos czasu odczuwam spory ból oczu przy korzystaniu z komputera. Czy Waszym zdaniem warto jest kupić sobie specjalne okulary?

Tak, tak i jeszcze raz tak. Jakis czas temu moje oczy zaczely mnie szczypac i kupilam okulary do komputera na amazonie (ok $20) i na drugi dzien przeszlo.

Moim zdaniem warto. Sama pracuję obecnie przy komputerze w okularach z powloką antyrefleksyjna. Powłoka taka niweluje odbłyski światła. Dzieki temu nie boli mnie głowa oraz nie łzawią mi oczy. Raz na jakiś czas dobrze jest rownież ćwiczyć akomodację. Czyli nie patrzeć się jedynie w komputer ale spojrzec sobie w dal.

Polecam przejrzeć  sobie ofertę sklepów internetowych.Często takie okulary mozna kupic sobie w bardzo niskiej cenie 😉

https://www.takeoff.pl/okulary-specjalistyczne-do-komputera/

Cytat z Kamila Gwiazdowska data 13 listopada 2020, 08:26

Od jakiegos czasu odczuwam spory ból oczu przy korzystaniu z komputera. Czy Waszym zdaniem warto jest kupić sobie specjalne okulary?

Zdecydowanie tak. Oczy szczypią nie tylko od monitora ale również od jarzeniówek. Jeśli to możliwe, używać zwykłych żarówek, nie ledów i nie energooszczędnych.

Można. Możesz też skorzystać z zmniejszenia jasności ekranu, to też powinno pomóc!

 


Tutaj znajdziesz Płyty plexi. Jakość ich jest odpowiednia 🙂

Tak, bardzo polecam okulary z odpowiednim filtrem do pracy przy komputerze. Warto tez zainstalowac program F.lux, ktory dostosowuje kolry i poziom swiecenia ekranu do pory dnia.