Sztuka Wyboru
Please or Zarejestruj to create posts and topics.

Okulary korekcyjne

Drogie Panie,

mam pewien nurtujący mnie problem, który w pierwszej chwili może wydać się dość błahy, a nawet próżny. Jednak od dłuższego czasu stale o tej kwestii myślę. Mianowicie chodzi o noszenie okularów korekcyjnych. Niedawno zostałam do tego niejako zmuszona - przez ponad 10 lat nosiłam soczewki (od 14 roku życia, czyli niemal pół życia), jednak zaczęły się pewne komplikacje związane ze zdrowiem oczu (bardzo duża suchość) i lekarz mi je stanowczo odradził, zresztą dyskomfort przy noszeniu jest i tak zbyt uciążliwy. Korzystam jedynie z jednodniowych soczewek na większe wyjścia, przyjęcia itp.

Niestety przyzwyczajenie się do okularów korekcyjnych obecnych praktycznie cały czas na mojej twarzy jest dla mnie bardzo trudne. Zarówno pod względem wygody, jak i wyglądu. Mam dwie pary ładnych, kobiecych oprawek, dobranych do kształtu twarzy, każdy mnie w nich komplementuje, ale ja nie czuję się dobrze. Ogólnie nie mam problemów z samoakceptacją, swój wygląd lubię. Tylko te okulary... Jakoś mi się kłócą z wizerunkiem, lubię wyglądać kobieco, elegancko. U innych kobiet też za okularami nie przepadam.

W sumie sama nie wiem, czego oczekuję, chyba rad, jak się przełamać i przekonać do ich noszenia. Czy da się okulary w ogóle jakoś "ugrać", żeby całość wyglądała właśnie kobieco i ładnie? Obecnie okulary są kojarzone raczej z "hipsterskim" stylem, ewentualnie bussinesswoman.

Dziękuję za wszystkie rady 🙂

Dzień dobry,

pierwszy obraz, który pojawił mi się w głowie, kiedy przeczytałam Twoje pytanie, to postać grana przez Nicole Kidman w "Oczach szeroko zamkniętych", w delikatnych oprawkach i upiętymi lokami.

Wszystko zależy od kształtu twarzy i włosów, zakładam, że Twój styl jest taki, jak wynika z Twojego postu - kobiecy i ładny - można go ewentualnie podkręcić w tym kierunku, ograć oprawki włosami, upięciem; opcją mogą być oprawki inspirowane retro - nie mam tu na myśli dosłownych cytatów, tylko echo. Poszukaj w internecie "cute reading glasses" i "feminine reading glasses", popatrz na te ślicznie wyglądające dziewczyny w okularach, i postaraj się to sobie  znormalizować - Twój problem z akceptacją okularów wynika pewnie stąd, że dziś faktycznie rzadko widzimy okulary na młodych kobietach, które, tak jak Ty, wybierają soczewki; noszą je raczej osoby kilkanaście lat starsze, które muszą nosić okulary do pracy przy komputerze. Pomyśl o tym jako o szansie na to, by się wyróżnić, mieć znak rozpoznawczy. Będziesz dziewczyną w okularach, i możesz być nią pięknie.

Potem pójdź do najlepszego optyka w mieście. Albo sąsiednim mieście. To będzie teraz część Ciebie i idealne oprawki są warte wydatku.

A jeszcze potem - pomyśl o tym, jak uczynić z nich atut. W filmie "Cudowni chłopcy" (bardzo polecam) Michael Douglas przepięknie gra okularami, przekazując nimi swoje stany emocjonalne.

Serdecznie pozdrawiam,

Ewa

(id: 0)