lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Urządzenie domu

Własnie jesteśmy na etapie odbierania swojego pierwszego mieszkania i zastanawiam się czy warto decydować się na usługi projektanta wnętrz?

Czy jednak zdecydować sie na urządzenie pomieszczeń samodzielnie?

NIe zdecydowałam się na projektanta z kilku względów

jest to bardzo wysoki koszt którego nie chciałam ponosić

nie znalazłam nikogo kogo portfolio rzeczywiście by mi się podobało

poza tym chciałam samodzielnie urzadzić mieszkanie, lubie wystrój wnetrz oraz w sieci jest bardzo wiele inspiracji, którymi mozna przy wystroju się zasugerować 🙂

Na przykład strona Bird.  Na stronie mozna znaleźć wiele ciekawych propozycji wnętrzarskich.

izabela_cw@yahoo.com has reacted to this post.
izabela_cw@yahoo.com

Wszystko będzie zależało w dużej mierze od tego ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Równie dobrze można szukać oszczędności na usługach związanych z projektowaniem wnętrz. Jest to jak najbardziej realne patrząc na to ile w sieci znajdziemy informacji na ten temat. Wystraczy wejść na pierwsze lepsze forum budowlane gdzie ludzie dzielą się swoimi pomysłami. Jesli mamy wystarczająco rozwiniętą wyobraźnie przestrzenną to damy sobie radę 🙂 Warto zwrócić uwagę na jak najwięcej detali bo to one będą decydowały o nowoczesności naszego wnętrza. W łazience możemy zdecydować się na villeroy and boch umywalka nablatowa dającą dużo innowacyjności jeśli chodzi o wygląd i funkcjonalność. Do tego bateria z wykorzystaniem technologii oszczędzania wody i mamy komplet.

Jeśli masz trochę gustu estetycznego, to myślę, że dobrze to zrobisz i będziesz zadowolona, więc spróbuj 🙂

 


Szukasz nowych kosmetyków? sprawdź  kosmetyki Revitalash, bardzo dobrze działają.

Ewelina has reacted to this post.
Ewelina

To zależy.

Osobiście jako architekt nie podjęłabym się aranżacji komuś wnętrz gdyż uważam, że granica ingerencji architekta jest zaprojektowanie ścian działowych, czyli podział funkcjonalny. Reszta czyli wystrój wnętrza mieszkalnego powinien odzwierciedlać gust i styl życia mieszkańców, obrastać przez lata pamiątkami, fotografiami. Nawet jeżeli nie jest to idealnie zaprojektowane, nie wygląda tak jak w magazynach kolorowych to najważniejszy jest niepowtarzalny styl i osobowość a także indywidualne przyzwyczajenia, mentalność itp.

I tak np niewyrobiony estetycznie użytkownik źle będzie się czuł w designerskich wnętrzach, świetnie to pokazał serial "Bulionerzy". Dlatego ja szanuję każdy styl urządzania wnętrza bo to jest po prostu przedłużenie osobowości właściciela i ma on święte prawo urządzać wnętrze jak mu się podoba. Z tego powodu mam sentyment do babcinych wnętrz z PRLowską meblościanką, kryształami i szydełkowymi serwetkami.

Bardziej przeszkadza mi brak autentyczności; aspirowanie do wnętrz z magazynów jeśli urządzający nie potrafi tego przełożyć na własny język, niespójność stylu np nowoczesna kuchnia z błyszczącymi frontami i do tego bazarowe stylonowe firanki z bogatą gipiurą itp

Śmieszy mnie kupowanie drogiej ceramiki i armatury np Vileroy & Boch jako wyznacznik statusu mieszkańców. Równie dobry jest swojski Cersanit .

Jednak oczywiście każdy może mieć kaprys zlecić zaprojektowanie wnętrza licząc się z tym, że będzie to ekspresja osobowości projektanta. Zaletą tego rozwiązania będzie na pewno spójność stylistyczna i funkcjonalne rozwiązania. Nie bez znaczenia jest także zaoszczędzony czas i nerwy. Nie każdy lubi się szarpać z ekipami budowlanymi. A tak spisujemy umowę i odbieramy mieszkanie pod klucz. Wszelką odpowiedzialność, także finansową ponosi projektant. W kwestiach praktycznych, dobry projektant wnętrz, a tylko takiemu warto zlecać projekt musi kosztować 100-200 zł za m2 w zależności od tego czy projektant zrobi listę zakupów i specyfikację materiałów.

Osobiści preferowałabym wariant pośredni to jest zlecić zaprojektowanie podziału funkcjonalnego oraz wykończenie posadzek i ścian pod klucz a resztę urządzić samemu.

A powiedzcie mi gdzie kupujecie / planujecie kupić wyposażenie do sypialni?  Właśnie zastanawiam się nad tym gdzie kupić materac dobry, bo jest to niezłe wyzwanie wbrew pozorom. Ja słyszałam, że  materace markowe sklep Art-Medic Materace oferuje w  bardzo dobrej jakości oraz w korzystnej cenie- czy to prawda?