Sztuka Wyboru
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Wypadanie włosów po ciąży

Hejka kobietki! Polecicie jakieś sprawdzone skuteczne suplementy diety na wypadanie włosów bezpieczne w trakcie kp? ( jestem ponad 3 miesiące po porodzie i strasznie wypadają włosy -w ciąży miałam gęstsze i mało kiedy coś wypadło) poradźcie..

W ciąży były geste i nie wypadały, bo hormony zastopowaly cykl życia wlosa, blokując ostatnia fazę i ich usuwanie. Gdy gospodarka horminalns wraca do normy, wszustko rusza od nowa i jednocześnie wypadają wszystkie te włosy, których utrata rozłożyłaby się na cały okres ciąży.
Nie poradzisz na to za wiele.
Jedyne co, to dbać o nowe wlosy.

Jeśli karmisz, polecam suplement Composita mama https://compositamama.pl/  - uzupełnia brakujace witaminy oraz mikroelementy ( nie wszystko mozna uzupełnić dietą....).

Myślałam, że problem się z czasem sam unormuje i włosy wrócą do dawnego blasku. Niestety, rok po porodzie, nadal leciały mi garściami. Zaczęłam zastanawiać się nad tym, czy przypadkiem winy nie ma w czym innym. Początkowo testowałam jakieś produkty z drogerii, ale kiedy podliczyłam sobie, ile wydałam przez rok na szampony i odżywki, to się załamałam. Najlepsza okazała się wizyta u trychologa. Polecam. Została znaleziona przyczyna wypadania włosów i zlecono odpowiednie leczenie. Początkowo kupowałam szampony na wypadanie włosów, a potrzebowałam preparatu na zaleczenie podrażnionej skóry głowy (którą podrażniłam właśnie nietrafionymi produktami). Teraz jestem zadowolona. Wypadanie zmalało o 80% a włosów na szczotce ciągle mniej. Polecam trychologa. Ja byłam w SMP Clinic w Gdańśku, więc jeśli jesteś z Trojmiasta to bardzo polecam.