lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Zmarszczki na czole

Pomimo młodego wieku mam zmarszckzi na czole. Czy znacie jakieś skuteczne sposoby jak sobie z tym problemem poradzić?

Skóra, włosy i paznokcie są papierkiem lakmusowym ogólnej kondycji organizmu.

Dla dobrej kondycji skóry w pierwszej kolejności trzeba zadbać o odpowiednie i regularne nawodnienie organizmu. Jest wiele filmów na ten temat na YT. Woda powinna być odpowiedniej jakości, o odpowiednim potencjale redox.

Drugą niezbędną rzeczą jest ruch na świeżym powietrzu i promienie słoneczne  (najlepiej pomiędzy godziną 11-13 w czasie najsilniejszej operacji słonecznej). Słońce dostarcza naturalnej witaminy D niezbędnej dla naszej skóry i organizmu. Wystarczy kwadrans. Ruch na świeżym powietrzu zaopatruje komórki w życiodajny tlen.

Zmarszczki pojawiają się, gdy skórze brak jest kolagenu. Niezbędne jest też dostarczać regularnie organizmowi kolagenu naturalnego w pokarmach czyli jeść galaretki, zimne nóżki, golonkę, zupy na wywarach kolagenowych. Należy pamiętać, że do syntezy kolagenu potrzebna jest witamina C najlepiej w naturalnej postaci.

Niekorzystna dla cery jest dieta ubogotłuszczowa i wysokowęglowodanowa gdyż przyspiesza starzenie organizmu.

Na zakończenie chce zwrócić uwagę, że oczywiście żadne kremy nie pomogą na zmarszczki gdyż niemożliwe jest dostarczenie do wnętrza komórek substancji odżywczych np kolagenu z kremu. Tak więc pieniądze na kremy przeznaczamy na jakościowe pożywienie. Jako krem, w sensie bariery mechanicznej ochronnej i natłuszczającej najlepiej sprawdzi się maść ochronna z witaminą A do kupienia za grosze w aptece.

anne12 and Makosza have reacted to this post.
anne12Makosza

Polecam masaże. Np. kobido. Wykonywane przez profesjonalistę albo też sama się masuj codziennie chociaż przez 10 minut. Mało to zajmuje, a naprawdę dużo daje. Zmarszki powstaja w większości przez niepotrzebne spięcie mięśni, więc po ich rozluźnieniu powinny w jakimś stopniu zniknac

Ewentualnie zabiegi gabinetowe, jak botoks. https://lekmedklinika.pl/jak-zlikwidowac-zmarszczki-na-czole/

Idealistka has reacted to this post.
Idealistka

Regularny masaż twarzy działa naprawdę skutecznie. Słyszałam jeszcze dobre opinie o Zaffiro, ale nie miałam okazji spróbować.

Jeszcze skuteczniej działa gimnastyka twarzy i nic nie kosztuje.

Polecam "Twarz bez zmarszczek" Ewa Fraser.

Jest tam również ćwiczenie na pozbycie się zmarszczek z czoła.

Mam 27 lat i wreszcie siebie akceptuje. Swój cellulit, swoją wagę swoje zmarszczki. Poza tym ciagle słyszę ze nie wyglądam na swój wiek. A wiek to tylko liczba każda wyglada na tyle ile się czuje. Poza tym jest wiele dobrych zabiegów medycyny estetycznej. Jak hifu. Tak wiec jeśli zobaczymy,ze coś jest nie tak to mozemy się trochę podliftingowac 🙂

Zastanawiałam się też nad botoksem na czoło https://instytut.bielenda.pl/blog/botox/ Bo już widze u siebie pierwsze zmarszczki.

Tak jak przedmowczynie pisaly - masaze daja bardzo duzo. Do tego odpowiednia kosmetyka, ale to juz zalezy od konkretnego przypadku. Generalnie najlepiej jest zapobiegac niz leczyc, co nie znaczy, ze sie nie da 🙂

 

Gabinet kosmetyczny Wrocław