lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Architektura i projektowanie wnętrz

Dziewczyny, jak się ma ta branża w tej chwili? Myślę o przebranżowanieniu się

Jest to dość artystyczny zawód tak wiec musisz to lubic oraz mieć gust 😉 KOniecznie równiez zapisz sie na jakis kurs, ktory nauczy Cię nie tylko dobierania odpowiednich mebli i dekoracji. Ale który nauczy Cie obsługi programów projektowych (co jest w pracy najważniejsze)

https://www.artdecorszkolenia.pl/aranzacja-wnetrz.html

Aktualnie takie kursy organizowane są w Warszawie przez nich. Nie musisz miec wczesniejszych doswiadczeń, aby zapisać sie na taki kurs. Poza tym jeśli Cię to interesuje to droga jest otwarta. Warto jest spełniać swoje marzenia.

Cytat z Julka Malarz data 10 grudnia 2020, 09:36

W branży projektowania wnętrz panuje ogromna konkurencja z tego powodu, ze zawód ten nie podlega regulacjom i może go wykonywać każdy bez żadnego wykształcenia. Jeżeli ktoś jest wybitny to jak w każdym innym zawodzie, przebije się i będzie dobrze zarabiał natomiast jeśli nie, nie będzie miał pracy. Podobnie jak to jest np w środowisku aktorskim.

Najlepsze zarobki są przy projektowaniu wnętrz sklepów w galeriach handlowych, salonów . Również projektowanie wnętrz budynków publicznych, hoteli, biurowców itp ale pytanie skąd wziąć zlecenia? Jeżeli masz dojście do takich zleceń to możesz doskonale zarabiać.

Projektowanie mieszkań prywatnych jest procesem żmudnym i nieopłacalnym z uwagi na to, że klient ma bardzo wysokie wymagania a finanse są w porównaniu do wnętrz komercyjnych czy publicznych niewielkie.

Dobrym pomysłem w przypadku wnętrz mieszkalnych jest stworzenie firmy wykonawczej budowlanej a projekt dorzucić gratis.

Uczenie się programów komputerowych uważam za błędny kierunek, na tym się nie zarobi, taniej zatrudnić operatora komputera a samemu zająć się procesem pozyskiwania klientów oraz koncepcja biznesu.

Nicola J. has reacted to this post.
Nicola J.
Cytat z Julka Malarz data 10 grudnia 2020, 09:36

Również kończenie kursów i szkół nic nie da . Po prostu trzeba zaprojektować wnętrze dla znajomych, rodziny za darmo i w ten sposób zdobywać doświadczenie. A jeśli Ci to nie będzie wychodzić to przynajmniej nic Cię to nie będzie kosztować. Kursy to wyciąganie pieniędzy.

Można tez iść za wyrobnika do firmy projektującej wnętrza publiczne i w ten sposób nauczyć się know how (materiałówka, aktualne trendy) no ale wtedy trzeba rzeczywiście biegle opanować program do projektowania. Zajmuje to około 4 lat żeby dojść do poziomu umożliwiającego wykonywanie profesjonalnych wizualizacji.

Samodzielnie też można nieźle zaaranżować swoje wnętrza, wystarczy chociażby rozglądnąć się w sieci i gotowe. Można znaleźć dla siebie wiele inspiracji, a także propozycji produktów wykończeniowych. Tutaj https://e-luxuryart.pl/sklep/sztukateria-wewnetrzna-xps/listwy-przysufitowe  przykładowo ja planuję zamówić do siebie sztukaterię.

เข้ามาทำเงินได้เลยทุกวันเลือกเล่นmegagameตัวเกมกราฟิกสวย ฟีเจอร์น่าสนใจเล่นง่าย ไม่ซับซ้อนอัปเดตเกมใหม่ๆให้เล่นก่อนใครอยู่ที่ไหนก็เล่นได้บนทุกอุปกรณ์เพียงแค่มีอินเตอร์เน็ตและไม่ว่าจะเป็นเกมดัง เกมยอดนิยมก็รวมเอาไว้ให้เลือกเล่นที่นี่ทั้งหมด

Ja siedzę w tym już 10 lat i jest coraz ciekawiej 😀

Mam obecnie misję znalezienia idealnych firanek do mojego wnętrza, i podczas przeglądania opinii trafiłam na stronę https://ms-styl.pl/ Czy ktoś z Was miał już przyjemność korzystać z ich usług? Znalazłam wiele pozytywnych opinii i byłabym wdzięczna za podzielenie się Waszym doświadczeniem. Może macie również inne polecamy sklepy z firankami?