Sztuka Wyboru
Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: GarderobaBiżuteria
Please or Zarejestruj to create posts and topics.

Biżuteria

Zwracam sie z prosba o pomoc przy stworzeniu takiej listy must have bizuterii, by miec ja na kazda okazje.

Obecnie zaczelam ja kompletowac pozbywajac sie tej z okresu mlodzienczego, gdzie wiekszosc jest slabej jakosci i czesc nadaje sie tylko na okres wakacji.

Z mojej wiedzy dzieki blogowi wynika, ze na codzien od rana do prawie wieczora nieodzowne sa perly i prosta bizuteria bez kamieni. Czy warto kupowac kolczyki i do tego taka sama zawieszke, czy jednak szukac naszyjnik nawiazujacy do kolczykow? Zakupilam takie zestawy i teraz mam troche mieszane uczucia, gdy przypomnialam sobie jak Hal pisala, ze lepiej jest nosic szalik nawiazujacy do czapki niz gotowy komplet. Jak to jest z bizuteria?

A co z imprezami takimi jak sylwester, urodziny znajomego, czy kogos z rodziny albo wieczorna kolacja? Czy moge do tego typu uroczystosci miec jeden nieodzowny komplet?

Zastanawiam sie  nad nieduzym szafirem kolor niebiesko-granatowy ksztalt lezka lub owal, majacy w oprawie u gory jeden lub trzy mini diamenty. Takie kolczyki przy uchu i zawieszka. Szukam uniwersalnego zestawu na wieczor. Na razie pomijam w zakupie bransoletke, ale pewnie tez dobrze byloby ja miec.

Czemu nie można nosić na codzień kamieni? Wiem, że Hal tak pisała ale czy to się nie odnosiło do takich wielkich i okazałych kamieni? Małe i dyskretne raczej będą ok? Ja noszę małe wkręty z cyrkoniami.

Jak tylko mogę, to kupuję cały komplet- kolczyki i zawieszka. Zazwyczaj nosze je rozkompletowane, no ale na wszelki wypadek mam cały zestaw ?

Już od kilku lat mam postanowienie, że kupuję sobie biżuterię tylko z metali szlachetnych(żadne pozłacane, drewniane, plastikowe)- kiedyś dużo takiej kupowałam ale z upływem czasu paskudnie się starzeje. Dodatkowo wyczytałam gdzieś że do mojego typu urody bardziej pasuje złota bizuteria, więc staram się znaleźć coś dla siebie złotego i gustownego.

Myślę że najlepiej zacząć od kompletu z kolczykami-wkrętami i pewnie kilku par kolczyków na zmianę(też wkręty). Małych i dyskretnych. Dopiero potem dobierać coś bardziej wieczorowego i okazałego.

To nie jest tak, że nie powinnyśmy nosić biżuterii z kamieniami na codzień. Zasada jest taka, że im wcześniejsza pora tym biżuteria ma być skromniejsza i nie powinnyśmy być nią "obwieszone". Piękna biżuteria z kamieniami, może być skromniejsza, niż sznury pereł:) Często uczestniczę w spotkaniach biznesowych i widzę kobiety, które mają pojedyncze pierścionki, kolczyki z brylantami i innymi kamieniami, ale są one raczej proste. Ja sama bardzo lubię kamienie, doskonale wpisują się w zasady savoir vivre dotyczące szlachetności i wysokiej jakości. Oczywiście cały czas mam na myśli prostotę, a nie dużą ilość kolorowych błyskotek. Biżuterię wykonuje mi starej daty złotnik, bardzo biegły w swoim fachu i z doskonałymi manierami. Twierdzi on, że pojedyncze kamienie nosi się właśnie codziennie, natomiast łączone, w kilku kolorach, bardzo błyszczące są zarezerwowane na wieczór. To właśnie kamień jest najbardziej szlachetną "częścią" biżuterii, oprawa jest tylko jego "nośnikiem".  Ostatnio przeprowadziłam z nim rozmowę na ten temat:)

Poza tym spójrzcie na przykład na księżną Kate, ona zawsze ma kamienie bez względu na porę dnia, ale jej przedwieczorna biżuteria jest znacznie skromniejsza.

Co do kamieni tak wyczytalam w internecie, tak pisala tez Hal. Osobiscie na codzien nosze tylko pierscionek z diamentem, cala reszta jest bez kamieni. Sa to kolczyki przy uchu lub do max 2,2 cm dlugosci albo zawieszka na lancuszku. Moze zbyt dosadnie interpretuje co wyczytalam i kamienie mozna spokojnie nosic. Tylko teraz jak je dobierac - kolorami do stroju?

Co do perel, te z dobrym polyskiem maja cos w sobie, biale chyba sa tak uniwersalne, ze pasuja wszystkim bez wzgledu na cere i wiek. Caly sznur na rano do pracy czy spotkanie biznesowe to nie za duzo? W takich okolicznosciach bardziej widze na szyi polyskujaca jedna, trzy, czy piec perel.

Caly sznur to bardziej uroczystosci typu komunia, chrzest, towarzyskie spotkanie w kawiarni, czy sie myle?

Mam wrazenie, ze kolczyki sztyft z niewielka perelka roswietlaja mi twarz, nawet jak czlowiek jest niewyspany to sama perla daje inne oblicze w wygladzie.

Cytat z Caroline data 9 października 2019, 14:02

Co do kamieni tak wyczytalam w internecie, tak pisala tez Hal. Osobiscie na codzien nosze tylko pierscionek z diamentem, cala reszta jest bez kamieni. Sa to kolczyki przy uchu lub do max 2,2 cm dlugosci albo zawieszka na lancuszku. Moze zbyt dosadnie interpretuje co wyczytalam i kamienie mozna spokojnie nosic. Tylko teraz jak je dobierac - kolorami do stroju?

Chyba najlepsza i najbardziej uniwersalna  będzie biała cyrkonia/diament. W sensie, że dyskretny kamień a nie ogromna kolia.

Np takie kolczyki jako przykład czegoś dyskretnego

https://www.apart.pl/bizuteria/kolczyki-z-zoltego-zlota-z-diamentami/37175

Natomiast jako kamienie na wieczór mam na myśli coś takiego:

https://yes.pl/kolekcja-wiktorianska-naszyjnik-z-topazami-i-perlami

A jeśli chodzi o perły... kolczyki/łancuszek z pojedynczą perłą na pewno będą ok do pracy(biurowej). Np:

https://yes.pl/52882-srebrne-kolczyki-sw-c-000-hui-skp9849

Nie jestem pewna, czy da się taki zestaw określić, bo każda z nas jest inna i przez to lubi co innego. Można pokusić się o listę rzeczy, która każda kobieta powinna mieć w swojej szkatułce na biżuterię ale i tak z tej listy każda wybierze tylko to, co lubi. Np. ja nie lubię klipsów i nie ważne jak bardzo byłyby by wytworne i eleganckie- nie nałożę, bo nie noszę i nie chcę mieć. O perłach możemy powiedzieć, że to klasyk. A są kobity, które nie lubią i nie noszą.

Unikam raczej biżuterii wykonanej ze sztucznych materiałów. Biżuteria taka dobrze nie wyglada, jest rownież mało wytrzymała bo czesto szybko czernieje. Przyzwyczajam sie do rzeczy tak wiec wolę raz na jakiś czas kupic sobie coś trwałego ze srebra czy złota. Biżuteria taka wyglada o wiele lepie raz jest znacznie bardziej wytrzymała. Tak więc jest to zakup na długie lata.

Preferuje delikatną bizuterię typu celebrytka. Zarówno jeśli chodzi o biżuterię typu naszyjnik jak i bransoletki https://ergold.pl/110-zlote-celebrytki

Ja bardzo lubię nosić sznur pereł na codzień. Do sukienek i kostiumów idealnie wygląda. Oczywiście zależy jaką ma się pracę i czy strój tak formalny nie będzie nadubraniem 😉

Nie wyobrażam sobie życia bez biżuterii 🙂

(id: 0)