lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Jaka odpowiednia rasa psa dla dziecka

Jakie rasy psów polecicie dla dzieci? Zalezy mi na tym aby pies był łagodny, jak rownież aby nie gubił wiele sierści.

W takim razie polecam psy, które maja sierść o strukturze włosa. Taka sierść jest bliska ludzkiej tak wieć pies tak bardzo jej nie gubi. Minusem tutaj na pewno będzie fakt, ze psiaka trzeba bardzo często kąpać oraz czesać tak aby utrzymać włos w dobrym stanie i aby sie nie kołtunił.

Zerknij sobie na yorki. Świetne psy (aczkolwiek dość drogie). http://www.klubteriera.pl/ile-kosztuja-yorki/

Na pewno każdy ma podzielne zdanie, ja tam przykładowo twierdzę, że małe pieski będą najlepsze. Ja mam shih-tzu i jestem zadowolona z tej rasy. Co prawda jest przy nim pracy, bo często trzeba odwiedzać psi fryzjer tarnowskie góry i zadbać właściwe o takiego pupila. Ale jest to najlepszy przyjaciel synka.

Jeśli szukasz psa, który będzie łagodny i przyjazny dla dzieci, a także nie gubił zbyt wiele sierści, to następujące rasy psów mogą być odpowiednie dla Ciebie:

  1. Labrador Retriever - jest to rasa inteligentna i łagodna, która jest idealna dla rodzin z dziećmi. Labrador Retriever jest również znany z tego, że nie gubi zbyt wiele sierści.
  2. Golden Retriever - jest to rasa inteligentna i przyjazna, która jest idealna dla rodzin z dziećmi. Golden Retriever również nie gubi zbyt wiele sierści.
  3. Pudel - te małe psy są bardzo inteligentne i łagodne, a ich sierść jest zwykle krótka i nie gubi się zbyt wiele.
  4. Bichon Frise - te małe psy są bardzo łagodne i przyjazne, a ich sierść jest krótka i nie gubi się zbyt wiele.
  5. Cocker Spaniel - jest to rasa inteligentna i przyjazna, idealna dla rodzin z dziećmi. Cocker Spaniel również nie gubi zbyt wiele sierści.

Należy pamiętać, że każdy pies jest indywidualny i nie ma gwarancji, że każdy przedstawiciel danej rasy będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania. Ważne jest również by wybrać psa z hodowli, gdzie będzie miał on odpowiednie warunki i opiekę, oraz by przeprowadzić odpowiednie treningi i socjalizację.

_____________________________
https://www.rst.software/services/product-workshop

Każdy pies ma swoje cechy charakteru, które go wyróżniają. Nawet w obrębie jednej rasy potrafią być olbrzymie różnice. Warto o tym pamiętać.

Jeśli już podejmie się decyzje o rasie, warto sprawdzać hodowle FCI. Później weryfikacja charakterów piesków z hodowli. Czy były przypadki agresji, jakichś niebezpiecznych zachować etc. Im więcej dowiemy się o przodkach przyszłego pieska, tym większa szansa, że trafimy na spokojnego, pokojowego pieska.

Oczywiście, jeśli pojawią się problemy jest wielu behawiorystów czy psich trenerów, którzy pomogą, jednak to nie są tanie rzeczy oraz wymagają nakładów pracy.

Dodatkowo zakładanie, że dziecko będzie się zajmować może być trochę na wyrost. Pies to bardzo duża odpowiedzialność na kolejne 10-15 lat. Spacery trzy razy dziennie, groomer, treningi czy szkolenia. Jest to bardzo czasochłonne i dziecko może temu nie podołać albo będzie potrzebować dużo wsparcia.