Sztuka Wyboru
Please or Zarejestruj to create posts and topics.

Jakie najlepsze suplementy na włosy

Doradźcie jakie suplementy na włosy(wzmocnienie, porost), coś dobrego żeby zaczęły rosnąć

Bardzo dobry jest suplement Solgar Włosy Skóra Paznokcie, albo też kolagen rybi. Z droższych doskonały jest Hairmax. Każdy pewnie dobrze jest zażywać przez pół roku, może nawet rok. Ale najważniejsze jest dostarczenie akurat tego, czego Pani brakuje, a to stwierdzi tylko trycholog z dobrym sprzętem 🙂 Często młodym kobietom brakuje po prostu żelaza, albo mają zachwiane jakieś hormony (np. tarczycowe, a bez ich uregulowania, żaden suplement nic nie wskóra). Dobrze jest też wspomóc się przyrządami, np. dermarollerem przed wcierkami lub nawet (domowym) laserem. Życzę sukcesu w staraniach o piękne włosy!

Trudno się z tym nie zgodzić.

Używałam Biotebal, ale bez szału. Koleżanka poleciła mi Hair&Nail Nutricomplex z Oriflame bogaty w cynk, selen, żelazo, witaminę C oraz aminokwasy i ekstrakty roślinne. To był strzał w dziesiątkę. Już po jednym opakowaniu (42 tabletki) włosy zdecydowanie mniej wypadały, stały się grubsze i lśniące. Stosuję kurację 3 razy w roku. Polecam!

Pani Kamilo, polecam bloga Agnieszki Niedziałek - prawdziwa kopalnia wiedzy. Ewentualnie grupa "Włosing" na facebooku, bądź kanał na youtube. Co prawda estetyka i styl w jakim prowadzone są blog/kanał/grupa mi do końca nie odpowiadają, ale odkąd sama stosuję się do zaleceń tam wyczytanych/usłyszanych, moje włosy są w dużo lepszym stanie.

Przede wszystkim uświadomiłam sobie, że większość szamponów jest zbyt mocna, a pielęgnację włosów należy dobierać, aby była zachowana równowaga Proteiny - Emolienty - Humekanty. Bardziej świadomy dobór kosmetyków (którego u mnie dotąd nie było) pomaga.

Na porost włosów polecam wcierki do skóry głowy i masaż skóry głowy. Z suplementów kiedyś przyjmowałam Biotebal i miałam wrażenie, że pomagał.

Polecam również wykonać ewentualne badania krwi pod kątem chorób tarczycy (jeśli włosy wypadają i wcześniej Pani tego nie robiła).

Kompleks witamin Włosy wypadały mi garściami po urodzeniu dziecka, a taki środek zatrzymał wypadanie i później zaczęły rosnąć nowe. Jedyny minus na efekt trzeba trochę poczekać ok 3 miesięcy minimum. Jednak uważam że każdy organizm jest inny i każdemu pomoże co innego. Trzeba próbować i dopasować do siebie.

Dobrze jest również wprowadzić naturalną pielęgnację, jeśli chodzi o kosmetyki zewnętrzne. Wczytać się w składy kosmetyków dostępnych w sklepach bo jest ich wiele i nie zawsze są takie dobre jak obiecuje producent 😉 Dobre rezultaty daje seria Delpos https://delpos.pl/

(id: 0)