lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Kosmetyki na trądzik różowaty

Page 1 of 2Next

Mam problem z tym trądzikiem, szczególnie na policzkach.

Doradzicie jakieś dobre kosmetyki na trądzik rózowaty?

Fajna lista, równiez mam problem z cerą naczynkową tak wieć chętnie poczytam sobie, co inni polecają. Ze swojej strony polecam

Po pierwsze z rana filtr na twarz, najlepiej filtr rzedu 50. Taki filtr zapewnia dobrą ochronę skórze, a cera naczynkowa bardzo nie lubi sie ze słońcem, szczególnie tym mocnym.

Po drugie seria Acne rose, bardzo dobre kosmetyki, które ostatnio miałam okazję przetestować i bardzo sie ze sobą polubiliśmy. Dobrze będzie na pewno wypróbować 🙂 https://www.rp.pl/Styl-zycia/200409484-Kosmetyki-na-tradzik-rozowaty-ktore-pomoga.html

Waga12 has reacted to this post.
Waga12

Filtr 50 to podstawa moim zdaniem

Waga12 has reacted to this post.
Waga12

Podzielę się moim doświadczeniem w walce z naczynkami. Od razu zaznaczę,że jestem pod opieką dermatologa. Oczywiście wysoki filtr , nieopalanie twarzy czyli kapelusz z dużym rondem lub czapka z daszkiem na słońce. Dermatolodzy są zdania ,że to promieniowanie jest główną przyczyną rozszerzonych naczynek. Staram się raz na dwa lata zamykać laserowo naczynka, seria trzech zabiegów co miesiąc. Efekty są fantastyczne; mam doświadczenie z laserem Fotona i Cutera i obydwa polecam.Jeżeli komuś zależy na spektakularnym efekcie to polecam laser , żaden krem czy korektor nie da takich efektów. Laser jest polecany również w przypadku trądzika różowatego.  Niestety , aby efekt był trwały należy przez cały rok stosować filtry czego nie robię, unikać sauny - a lubię , nie palić i nie pić alkoholu. Jeżeli chodzi o kosmetyki to z racji mojego wieku zdążyłam przetestować naprawdę wiele. Jedyna firma , która umie sobie radzić z tym problemem to Origins, dostępny tylko w Sephorze. Ich ciemnozielona seria z grzybami autorstwa dr Andrew Weila jest rewelacyjna !! W ofercie jest lotion - tonik, krem , serum i MASKA. I właśnie ta maska czyni cuda, obkurcza, rozświetla , rozjaśnia naczynkową cerę. Na początek aby nie wpędzać się w koszty , chociaż Origins to nie jest specjalnie droga marka,polecam maskę i tonik. Maskę zostawiam na całą noc a lotion warto stosować w formie przymoczek czyli dłużej poprzykładać wacik. W lipcu w Sephorze był rabat 50% na całą tę zieloną linię , takie rabaty mają często. Polecam również toniki z wąkrotą azjatycką , popularną w pielęgnacji koreańskiej np. COSRX. Jeżeli chodzi o laser to warto korzystać z renomowanych klinik, które mają te lasery na stałym wyposażeniu. I to z dwóch powodów: po pierwsze jest taniej !! Tak , ceny w klinikach które mają te lasery na stałym wyposażeniu są niższe bo lasery powinny cały czas pracować . Po drugie kosmetyczki czy też kosmetolożki , które wypożyczają lasery na jeden dzień nie mają uprawnień do pracy na silniejszych długościach światła i nie są w stanie zamknąć niektórych naczyń. Polecam dopytać się czy zabieg wykonuje lekarz czy kosmetolog , co często jest niedopowiedziane. Widziałam już oszpeconą bliznami twarz pewnej pani po zabiegu u kosmetyczki.

Bloodorange has reacted to this post.
Bloodorange

Warto  jest suplementować cynk i wit d ? Jak jest możliwość  jeszcze wit b3 lub b6. Sama zawsze traktowalam to jaka dodatkowa terapie, ale z czasem przekonałam się, że naprawde działa.

Dobrze jest jednak poczytać sobie o tym jak wchłania się cynk

Która forma cynku jest najlepiej przyswajalna?

Na niedoskonałości polecam zabieg biorepeel z estgenem i mikronakluwanie lub mocne złuszczanie np deep phyto peeling. Oba zabiegi dzialaja i na blizny i na przebarwienia:)

Cześć!

Postanowiłam wypowiedzieć się w tym temacie bo... wiele osób zapomina, że KAŻDA SKÓRA JEST INNA i każda skóra potrzebuje czegoś innego. Jeśli koleżanka ma trądzik i pomógł jej preparat A, to nie znaczy że na mnie to zadziała. Cera powinna być diagnozowana indywidualnie i to przez specjalistę. Błędna samodzielna diagnoza może nieść za sobą opłakane skutki.

Ja trafiłam do salonu kosmetycznego, gdzie specjalistka zrobiła dla mnie " krem na miarę ". Zbadała cerę i tak dobrała substancje, aby odpowiadały mojemu przypadkowi. Oprócz zabiegu dostałam właśnie ten krem jako pielęgnacje domową - na dzień i na noc. Odkąd przestałam borykać się z problemami skórnymi, jestem wierną fanką marki Creme Bar, która uratowała moją cerę i pomogła mi pozbyć się wielu kompleksów. Doradztwo ich specjalistów nie opiera się jedynie na wywiadzie, ale dokładnym zbadaniu - klient czuje się zaopiekowany i potraktowany na prawdę indywidualnie.

Także nie bieżcie byle czego! Polecam markę Creme Bar, ale nie konkretny preparat, ale fachowców, którzy tworzą spersonalizowane kremy.

Zdrówka, dziewczyny!

Cytat z jagnatka data 21 sierpnia 2020, 08:38

Mam problem z tym trądzikiem, szczególnie na policzkach.

Doradzicie jakieś dobre kosmetyki na trądzik rózowaty?

Leczenie przyczynowe chorób autoimmunologicznych jest to przede wszystkim prawidłowa dieta i psychoterapia.

Trądzik i inne choroby skóry. Możliwe przyczyny: brak akceptacji siebie (Louise Hay)

Choroby skórne wynikają ze złego stanu jelit.

Polecam Dietę Dobrych Produktów Ewy Bednarczyk Witoszek  konsultacje z nią

- choroba z autoimmunoagresji -
Zboża i mleczne jadałabym w systemie co 7 dni lub rzadziej. Tylko bardzo młode organizmy potrafią te produkty "przeciagnąć" na swoją stronę (spowodować ich tolerancję) w systemie jadania tychże co 72 godziny (3 doby).
Sjoegren, wrzodziejace zapalenie j. grubego, ch. Leśniowskiego-Crohna, j/w, reumatoidalne zapalenie stawów, Hashimoto (na mojej metodzie przeciwciała normalizują sie już po 5-6 tygodniach), Graves-Basedow (tu - charakterystyczny wzrost tętna po nietolerancie-stymulatorze produkcji przeciwciał), sklerodermia, trądzik różowaty, łuszczyca, łuszczycowe zapalenie stawów, łysienie plackowate, bielactwo nabyte (wrodzone też się da wyleczyć - wymaga to tylko większej ilości informacji), SM też ma rzuty po tym samym co powoduje zaostrzenie tu wymienionych chorób.
TE CHOROBY SĄ CAŁKOWICIE WYLECZALNE - DIETĄ. 

Oraz tę książkę https://www.znak.com.pl/ksiazka/mloda-bez-skalpela-nigma-talib-22740 , są konkretne wskazówki na trądzik różowaty.

 

Ja też mam problem z trądzikiem. Próbowałam już wielu sposobów, ale trądzik nie ustępuje. Zastanawiam się czego jeszcze mogę spróbować i pomyślałam o laserowym leczeniu trądziku https://proclinic.pl/leczenie-tradziku/ Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Warto spróbować takich zabiegów?

Polecam wypróbować ten krem, u mnie widoczna była poprawa: https://www.notino.pl/eucerin/dermopure/

Choruję na trądzik rózowaty i co pomogło? Udanie się do dermatologa. Wcześniej próbowałam wielu kosmetyków, wielu leków ale leczenie samodzielnie dawało coraz gorsze rezultaty.

Od siebie polecam ten instytut dermatologii w Krakowie
https://instytut.bielenda.pl/

Chodziłam tam na konsultacje.

Page 1 of 2Next