Sztuka Wyboru
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Motywowanie pracowników w firmie

Szukam obecnie skutecznych sposobów motywowania pracowników w firmie.

Czy możecie polecic tutaj swoje patenty?

Dofinansowanie na szkolenia 1200zl na rok per osoba.
Wolny zawsze 24 grudnia oraz piątek po Bożym Ciele.
Możliwość wyjścia godzinę wcześniej z pracy w dniu urodzin.
Biblioteczka firmowa z naprawdę różnymi kategoriami literatury (nie tylko rozwojowa  ).
Możliwość poświęcania 1h w tygodniu na szkolenia online czy innego rodzaju rozwijanie się np czytanie książek - w godzinach pracy.

Dobrą opcją będzie oczywiście zaplanowanie wyjazdu integracyjnego albo takiej imprezy. Pracownicy będą w stanie lepiej się poznac oraz polubić. https://hanzapalac.pl/177/b,23/blog/gdzie_zorganizowac_wyjazd_firmowy Na stronie jest kilka podpowiedzi.

Cytat z jagnatka data 30 listopada 2020, 10:08

Szukam obecnie skutecznych sposobów motywowania pracowników w firmie.

Czy możecie polecic tutaj swoje patenty?

Ja się wypowiem jako były pracownik . NIE motywują : okresowe oceny pracownika, szkolenia, wyjazdy integracyjne, pakiety i ubezpieczenia medyczne, karta MULTISPORT i inne narzucone formy aktywności, imprezy typu pracownicza Wigilia. Generalnie postrzegam to jako czas odebrany mojej rodzinie albo odebrane mi pieniądze, którymi nie mogę rozporządzać jak chcę.

Są to narzędzia, którymi może wykazać swoją aktywność pracownik HR oraz poprawić samopoczucia pracodawca aby stworzyć pozory dbania o pracowników przy minimalnych kosztach i zmniejszyć odprowadzany podatek.

Motywują: godne wynagrodzenie wypłacane na czas (warunek konieczny i wystarczający, na tym moglibyśmy poprzestać jeśli chodzi o motywację pracownika) Ponadto: jawne wynagrodzenie, wysoka kultura w pracy, umowa o pracę, możliwość pracy zdalnej, elastyczne godziny pracy, możliwość pracy np 2 dni w tygodniu w domu, przedszkole dla dzieci pracowników obok pracy, premia, nagroda pieniężna, mieszkanie służbowe, jasna ścieżka awansu (i w ogóle możliwość awansu, oczywiście myśląc o awansie mamy na myśli również idącą za tym realną podwyżkę) z jawnymi wartościami gratyfikacji finansowej na kolejnych stopniach, możliwość zdobycia uprawnień zawodowych i konkretnych certyfikatów, które realnie zwiększają wynagrodzenie, odpowiedzialne i samodzielne stanowisko, wczasy pracownicze z dużymi dopłatami (np we własnym ośrodku wypoczynkowym), bezpłatne lunche.

Cytat z Renata data 30 listopada 2020,

Motywują: godne wynagrodzenie wypłacane na czas (warunek konieczny i wystarczający, na tym moglibyśmy poprzestać jeśli chodzi o motywację pracownika) Ponadto: jawne wynagrodzenie, wysoka kultura w pracy, umowa o pracę, możliwość pracy zdalnej, elastyczne godziny pracy, możliwość pracy np 2 dni w tygodniu w domu, przedszkole dla dzieci pracowników obok pracy, premia, nagroda pieniężna, mieszkanie służbowe, jasna ścieżka awansu (i w ogóle możliwość awansu, oczywiście myśląc o awansie mamy na myśli również idącą za tym realną podwyżkę) z jawnymi wartościami gratyfikacji finansowej na kolejnych stopniach, możliwość zdobycia uprawnień zawodowych i konkretnych certyfikatów, które realnie zwiększają wynagrodzenie, odpowiedzialne i samodzielne stanowisko, wczasy pracownicze z dużymi dopłatami (np we własnym ośrodku wypoczynkowym), bezpłatne lunche.

Też kiedyś myślałam, że wysoka wypłata to wystarczająca motywacja dla pracownika ale znajomi z korpo wyprowadzili mnie z tego rodzaju myślenia. To chyba zależy ile pracownik zarabia- jak najniższą krajową to na pewno bardzo doceni podwyżkę. Jak już wysoko zarabia to dodatkowa podwyżka nie robi na nim wrażenia.
I jaka wypłata to jest godna wypłata?

Zjawisko, które opisałaś, jest naukowo udowodnione, tak jest, po osiągnięciu pewnego wysokiego pułapu dochodów dodatkowe pieniądze nie robią wrażenia. Nie mówimy tu jednak o takich sytuacjach gdyż żaden pracodawca nie płaci tyle przeciętnemu pracownikowi .

Raczej obserwujemy zjawisko przeciwne. Godne wynagrodzenie wypłacane na czas jest to w Polsce fenomen. Dlatego uważam, że jest to warunek wystarczający żeby zmotywować Kowalskiego. Godna wypłata to jest taka wypłata, która pozwala Kowalskiemu na zaspokojenie potrzeb. Czy mu to wystarczy poznajemy po tym, czy pracuje u danego pracodawcy, czy zmienił pracę.:)))

Jeśli chodzi o sugestię ile to jest pragnę zauważyć, że ceny żywności, benzyny, energii elektrycznej w Polsce są takie same jak w krajach Europy Zachodniej. A ceny gazu mamy nawet najwyższe w Europie z umową z Rosją zakontraktowaną przez premiera Donalda Tuska na 30 lat.  Jednak płaca przeciętna Polaka jest mniej więcej 4-krotnie niższa niż przeciętna w Europie Zachodniej. Z tego powodu uważam, że godna pensja przy obecnych kosztach życia powinna zaczynać się w okolicy 15 tysięcy złotych. Przeciętne wynagrodzenie jakie Kowalski dostaje do ręki to jest  około 2800 zł, przeciętna emerytura 1800 zł, jest to odpowiednio przy obecnym kursie 622 i 400 euro. Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech dla Schmidta wynosi 60% netto ostatniego wynagrodzenia czyli 2400 euro (10 800 zł).

Cytat z Renata data 1 grudnia 2020, 03:03

Zjawisko, które opisałaś, jest naukowo udowodnione, tak jest, po osiągnięciu pewnego wysokiego pułapu dochodów dodatkowe pieniądze nie robią wrażenia. Nie mówimy tu jednak o takich sytuacjach gdyż żaden pracodawca nie płaci tyle przeciętnemu pracownikowi .

Raczej obserwujemy zjawisko przeciwne. Godne wynagrodzenie wypłacane na czas jest to w Polsce fenomen. Dlatego uważam, że jest to warunek wystarczający żeby zmotywować Kowalskiego. Godna wypłata to jest taka wypłata, która pozwala Kowalskiemu na zaspokojenie potrzeb. Czy mu to wystarczy poznajemy po tym, czy pracuje u danego pracodawcy, czy zmienił pracę.:)))

To prawda. Większość ludzi zarabia na tyle mało, że praktycznie nie osiągają tego uczucia „mam tyle pieniędzy, źe nie wiem na co je wydawać”.
Co do godnej wypłaty- to chyba zależy właśnie od podejścia danej osoby. Znam takich co wystarczy im do życia wypłata rzędu 4000zl netto(ale muszę zrobić uwagę źe są to ludzie, którzy mają nieruchomości dzieki rodzicom więc nie muszą tyrać żeby sobie mieszkanie kupić) a nie czują potrzeby wydawania na siebie jakiś gigantycznych sum. To już zależy od potrzeb jednostki.