Sztuka Wyboru
Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: GarderobaPogrzeb
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Pogrzeb

Niestety zbliża się pogrzeb w mojej rodzinie. Osoba chora całe życie interesowała się tematami związanymi z elegancją i modą, więc mam poczucie, że ubranie się odpowiednio (stosownie, niekoniecznie modnie) na jej pogrzeb będzie dla mnie formą wyrażenia szacunku dla niej.

Nie mam pojęcia gdzie mogłabym kupić stosowną sukienkę (najchętniej wełna albo dobrej jakości bawełna, tkanina, nie dzianina, klasyczny krój z rękawami do łokcia i długością do kolana). Przeszukuję bezskutecznie Internet, a czasu mam niestety coraz mniej.

Czy mogłybyście coś doradzić?

PS. Rozważam też uszycie sukienki na miarę, ale nie wiem czy zdążę. Jeśli mogłybyście polecić pracownię krawiecką w Warszawie, której nie zajmie to dwóch miesięcy, również byłabym wdzięczna.

Z terminami w zakładach krawieckich jest chyba teraz różnie, poza tym nie ma pewności, że pracownia nie stanie przez chorobę.

Obawiam się, że może być ciężko znaleźć coś, co spełni wszystkie Twoje wymagania - niedawno byłam w podobnej sytuacji i dość długo przeszukiwałam internet, bezskutecznie - najlepszym trafieniem była sukienka z mięsistej wiskozy, którą oddałam do poprawek. Po długich poszukiwaniach doszłam do wniosku, że czarna sukienka jest, według projektantów, utożsamiana raczej z czasem wolnym i prywatną szafą (ewentualnie okazjami wieczorowymi). Znalezienie czarnej sukienki o formalnym kroju i długości za kolano jest bardzo trudne, po dodaniu wymagania w postaci materiału - ...

Kilka razy wydawało mi się, że już-już trafiam coś sensownego (w Pretty One czy Bialconie), ale na żywo te sukienki wyglądały słabo. Monika Kamińska ma teraz chyba same krótkie sukienki. Jeśli jesteś skłonna zamawiać online, wełnę da się znaleźć u Kasi Zapały, np. tu. A tu niezgorzej wyglądająca wiskoza u Patrycji Richter (Za Kolano).

Możesz też postawić na zestaw spódnica + dowolna góra. Sama, gdybym miała ubrać się na pogrzeb bardziej modowo, zajrzałabym do COS, choć z Twojej wypowiedzi wynika, że nie tego szukasz - ale tam przynajmniej tkaniny są dobre.

Ze wszelkich sensownych rekomendacji sama chętnie skorzystam:-)

Dziękuję za porady! Kasię Zapałę już przeglądałam, z COSem jestem na bieżąco, ale coraz bardziej dochodzę do wniosku, że mając wymagającą figurę i tak muszę uszyć sukienkę, jeśli ma być z tkaniny i dobrze leżeć. Czy dobrze pamiętam, że polecałaś kiedyś tutaj (lub na swoim blogu) Pracownię Ochrony Mody? Czy to nadal aktualne?

Agencję Ochrony Mody, tak. Polecam, ale powściągliwie, zwłaszcza, jeśli zależy Ci na czasie - a innego sprawdzonego adresu chwilowo nie znam. Jeśli chcesz, możesz do mnie napisać maila [edited] i wyślę Ci zdjęcia sukienki  z wełny, którą tam szyłam (bo ta jedwabna to bajka), i będziesz pi razy oko wiedziała, czego się spodziewać. Ogólnie musiałabyś sama kupić dobrej jakości wełnę (dobry wybór jest w Alexis), bardzo dobrze wiedzieć, czego chcesz, i dużymi literami mówić, o jaki efekt Ci chodzi.

Dziękuję za informacje! Wysłałam maila.

Polecam Grey Wolf.