Sztuka Wyboru
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Szukam pomysłów na oświetlenie domu

Szukam inspiracji na oświetlenie mieszkania. Czy we wszystkich pokojach wygląda u was tak samo? Macie jakieś dodatkowe lampy na ścianach, stojące? Lubicie mocne oświetlenie czy jednak jedna sufitowa lampa wam wystarcza? Jak dobrać oświetlenie sypialni, kuchni, łazienki?

Oświetlenie to świetny pomysł na podział stref, zwłaszcza w otwartych koncepcjach. Uważam, że oświetlenie górne może być, ale nigdy samo. Super wyglądaja kinkiety, lampy na stolikach, duże lampy stojące...odpowiednie oświetlenie nadaje super klimatu. Wszystkie lampy nie muszą być takie same, a nawet nie powinny,trzymaj się jednego stylu.

Najlepiej wejdź sobie do poszczególnych artykułów w sieci  i poczytaj sobie o zasadach, jakie obowiązują w doborze odpowiedniego oświetlenia.

Ja mam sufitowe + stojące + biurkowe -> to zwłaszcza się przydaje w pracy. Ostatnio wykorzystałam też takie lampki na druciku dla zrobienia klimatu w pokoju 🙂

Projektując oświetlenie unikałabym tzw oświetlenia ogólnego czyli lampy na suficie na środku pokoju nieuwzględniające aranżacji. Stosujemy oświetlenie strefowe czyli oświetlamy stół jadalniany, blat kuchenny, biurko do pracy. Nad stołem najlepiej zawiesić nisko lampy , blat kuchenny również można oświetlić w ten sposób albo zrobić rampę świetlną, na biurku atrakcyjnie będzie wyglądać ładna lampka, może być z dawnej epoki. Bardzo fajnie sprawdza się podświetlanie obrazów czy luster albo wnęk, biblioteczki itp itd.