Sztuka Wyboru
Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: GarderobaUbrania codzienne
Please or Zarejestruj to create posts and topics.

Ubrania codzienne

12

Czy mają Panie godne polecenia marki lub sklepy, w których zaopatrują się w ubrania z kategorii codziennej?

Chyba to zależy od trybu życia jaki się prowadzi. Ja np. na codzień chodzę w ubraniach Moniki Kamińskiej- noszę spodnie, spódnice, marynarki- wszystko rozkompletowane. Całe zestawy marynarka+spodnie są dla mnie bardziej elegancką opcją, więc tak nie chodzę na codzień. Czasem zakładam też koszule, jednak one nie są dla mnie tak wygodne. Koszulki mam w większości z Cubusa, którego nie ma już w Polsce. Ostatnio też kupiłam kilka T-shirtów z Tatuum- spodobały mi się bo nie mają zbyt głębokiego dekoltu a dla mnie, jako posiadaczki dużego biustu, jest to problemem. Jeansy kupuję w sklepie Lee-Wrangler. Buty głownie w Ryłko(z racji rozmiaru), czasem w innych sklepach jak coś mi się spodoba i mi pasuje rozmiarowo.

Pragnę jednak podkreślić, że pracę mam siedzącą i jeżdżę do niej własnym samochodem, nie skaczę przez płoty ani nie biegam na codzień. Mieszkam w mieście, więc po pracy poruszam się głównie po chodniku.

Chodziło mi o coś jeszcze bardziej luźnego - po domu, na zakupy. Ubrania Moniki Kamińskiej wydają mi się zbyt drogie na takie okazje. Ale dziękuję za podpowiedź dotyczącą T-shirtów:)

Cytat z Anna R data 13 kwietnia 2020, 13:14

Chodziło mi o coś jeszcze bardziej luźnego - po domu, na zakupy. Ubrania Moniki Kamińskiej wydają mi się zbyt drogie na takie okazje. Ale dziękuję za podpowiedź dotyczącą T-shirtów:)

Po domu chodzę w specjalnym dresie- celowo kupiony do chodzenia po domu(w Cubusie), żeby nie nosić starych i zniszczonych ciuchów.

Mówiąc „koszulki” mam na myśli topy bez rękawów- polecam przejrzeć co mają w Van Graafie. Ceny są w miarę jeszcze do przełknięcia(jak na topy/tshirty) a jest całkiem spory wybór kolorów. Gorzej z rozmiarami.

Też kupuję w Cubusie, żałuję, że nie ma ich już w Polsce ale można jeszcze zamawiać przez internet. Cubus ma ubrania z bawełny organicznej, dobrej jakości w przystępnej cenie, szczególnie te z wełny merino. Tatuum ma ładne kroje ale materiał z jakiego są wykonywane ubrania pozostawia wiele do życzenia, nie ma za to u nich problemów ze szwami czy prującym się materiałem jak w słynnym ostatnio Marie Zelie.

Szczerze mogę polecić jak na razie Natulę, Miummash, Neścior, Sloggi i w KappAhl jeszcze idzie czasem coś znaleźć. Poszukuję sklepów podobnych do tych przeze mnie poleconych (wygoda, naturalne materiały, porządne wykonanie i klasyczne kroje) trochę za Ludwigiem Mies van der Rohe "Less is more". Ucieszyłabym się gdyby któraś z Was takie znała i była chętna podzielić się informacją.

@nicola-j   Już nie można zamawiać online z Cubusa do Polski ? mi zostaje Van Graaf- jeśli chodzi o tshirty i topy.

@emk Myślałam, że to tylko na czas epidemii. Z tego co widzę to można zamawiać do Niemiec. Mam tam rodzinę do której jeżdżę, gdyby którejś z Was bardzo zależało na zamówieniu z Cubusa, to mogę wziąć "na siebie" i przywieźć do Polski, bo sama z pewnością też będę zamawiać 🙂

cześć Aniu:)

ja właśnie jestem w trakcie komptelowania swojej wiosenno-letniej garderoby, więc mogę Ci polecić parę marek z których jestem zadowolona 🙂 moja garderoba codzienna stanowi ok 70% wszystkich ubrań, więc w nią inwestuję najwięcej. Muszę przyznać, że nie chodzę w T-shirtach ani jeansach, a tym bardziej w dresach po domu. Stawiam na komfort, naturalne tkaniny i kobiecy styl. I myślę, że poniższe marki są godne uwagi  🙂

lniana koszula - Jaeger (to jest chyba brytyjska marka)

lniane spodenki -Iris&Ink

lniana sukienka i spódnica - Cozy Blue Linien ( są w trakcie szycia, więc na ocenę tej marki będę musiała poczekać, ale obie szyte na miarę) *

kaszmirowy krótki kardigan i tank top - Pure Collection (świetny wybór sweterków i golfów kaszmirowych)

spodnie z wysokim stanem lniano-wiskozowe - Monsoon

tweedowa i jedwabna spódnica - LK Bennett

sandały z kokardką - Wittchen

Sandały skórzane  - Ancient Greek Sandals

jedwabny top - A Oui Viens (Polska marka)

jedwabny top - Mistis (Polska marka)

bawełniana sukienka - Ralph Lauren

lniana sukienka- Bedra Vintage (Polska marka)

2 spódnice rownież polskich marek - Skirt Story i Chic-Bow

* niestety sukienka i spódnica okazały się być zupełnie czymś innym niż sobie to wyobrażałam, i niestety trochę rozczarowałam sie tą marką, pomimo dobrych opinii w internecie.

Bardzo dobre gatunkowo t-shirty można kupić w sklepie internetowym t-shirt.pl. Reklamuje się jako sklep z koszulkami do nadruków ale ja kupiłam tam zwykłe jednokolorowe t-shirty na prawdę fajnej jakości idealne do luźniejszej stylizacji.  Jeżeli o mnie chodzi to po domu noszę specjalnie na ten cel kupione w sieciówkach typu h&m zestawy: leginsy+ pasująca tunika, luźne spodnie+ t-shirt, podczas upałów czasami luźna sukienka. Na zakupy przeważnie jeansy (lubię te z orsaya i mohito)+ t-shirt/ koszula czy sweterek (głownie mohito i orsay)  chyba, że zakupy robię prosto po pracy to wtedy w tym co akurat uznałam za odpowiednie do biura ;). Może nie są to ubrania z wysokiej półki ale staram się wybierać te dobre gatunkowo o jak najlepszym składzie i dbam o nie ( t-shirty kosztują ok 35 zł ale po 2 latach regularnego noszenia, prania i prasowania wyglądają jak w dniu zakupu)

Ja ubieram się przede wszystkim w H&M i Bershce, chociaz wbrew pozorom nie pogardzę czasem i ubraniami z New Yorkera.

12
(id: 0)