Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMWasze rekomendacje: KsiążkiBiblia
lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Biblia

"Filologu, czytaj Biblię" - powtarzał jeden z moich wykładowców. Słowa te utkwiły mi w pamięci i zdaje się, że mają moc nawet po zakończeniu studiów. Nie sposób w pełni zrozumieć późniejszych dzieł kultury bez znajomości Biblii właśnie, nie mówiąc już o duchowej sile, jaką można znaleźć w tej księdze.

Poszukując Biblii czuję się jednak mocno zagubiona wśród licznych wydań. Czy polecicie jakieś konkretne piękne wydanie, tłumaczenie? Często poleca się Biblię Tysiąclecia wydawnictwa Pallottinum, jednak widziałam sporo komentarzy o zbyt delikatnych kartkach i małej czcionce, co również by mi przeszkadzało.

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

 

 

 

Polecam wydanie przygotowane przez biblistów z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. Jest to najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem, który ułatwia zrozumienie kontekstu.

Martyna_Ewa, MonikaM. and 2 other users have reacted to this post.
Martyna_EwaMonikaM.Merteuilmagdalena.mroczka22@gmail.com

Też polecam wydanie z tłumaczeniem i objaśnieniem tekstu. Oryginalna treść często zawiera odniesienie do leksyki lub kontekstu kulturowo-historycznego czasów, w których Biblia powstawała. Poznanie tych aspektów pozwala o wiele lepiej zrozumieć przekaz Pisma

Martyna_Ewa and Merteuil have reacted to this post.
Martyna_EwaMerteuil

Polecam książki prof. Anny Świderkówny. Świetnie tłumaczą konteksty, bo jednak Biblia zarówno (ST jak i NT) to dzieło wymagające, powstałe w zupełnie innych czasach i kulturze, ale profesor bardzo przystępnie objaśnia te różnice. Książki Anny Świderkówny są napisane żywym językiem, polecam serdecznie.

Merteuil has reacted to this post.
Merteuil

Co do przekłąduto Biblia Tysiaclecia ma mnóstwo przekłamań i nie była tłumaczona zbyt dobrze.

najlepiej czytać w oryginale