lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Ciekawe magazyny kobiece

Page 1 of 2Next

Cześć,

Chciałabym się Was zapytać jakie magazyny kobiece polecacie? Zajmuje się w domu małym dzieckiem i brakuje mi czasu na skupieniu się na dobrej książce, więc postanowiłam przerzucić się na jakiś magazyn kobiecy i w czasie drzemki córki przeczytać jakiś wartościowy artykuł. Łapię się na tym, że w tym czasie bardzo przesiaduję na jakiś "głupotkach" w internecie, które nic nie wnoszą do mojego życia. Szukam czegoś niekoniecznie związanego z tematem mody lub urody, uważam, że tak naprawdę są to po prostu reklamy produktów, gdzie niekoniecznie idzie za tym wartościowa treść. Bardzo lubię czytać felietony i wywiady z ciekawymi osobami, szczególnie interesują mnie sprawy związane z samorozwojem i psychologią, może być też wątek kulturalny i podróżniczy.

izabela_cw@yahoo.com has reacted to this post.
izabela_cw@yahoo.com

Z magazynów godnych polecenia znam Pismo.

Poza tym ja czytam magazyny branżowe, związane z moją pracą - to też dobry sposób na przyswojenie wiedzy i bycie na bieżąco "przy kawie" 🙂

Anna R and izabela_cw@yahoo.com have reacted to this post.
Anna Rizabela_cw@yahoo.com

Bardzo ciekawy wątek, bo ja również chętnie przeczytałabym czasopismo. Sama już od dawna nic nie prenumeruje bo jestem rozczarowana tymi czasopismami które znam z poczekalni - Vougue itp - ogrom reklam!

Jestem zadowolona z prenumeraty tego bloga bo często, jeśli tylko mam chwilę właśnie na czasopismo, wchodzę tutaj.

Trochę z innej strony – może zaciekawiłaby Cię najnowsza książki Olgi Tokarczuk – Czuły Narrator. Jest to zbiór jej najciekawszych wykładów/esejów na różne tematy. Czytałam je w zeszłe wakacje jak pracowałam nad magisterką i nie mogłam sobie pozwolić na 10 godzin z książką. Te eseje na 15 stron dawały mi, akurat mały, zastrzyk kultury i okazały się świetną odskocznią od analizy finansowej 🙂

Pozdrawiam, Barbara

 

izabela_cw@yahoo.com has reacted to this post.
izabela_cw@yahoo.com

Ciekawe magazyn kobiece - coś takiego chyba nie istnieje. Magazyny są po prostu ciekawe lub nie, czemu muszą być skierowane do konkretnej płci?:)

Polecam "Przekrój" - naprawdę gorąco polecam, każdemu. A także magazyn "Książki" oraz wyłącznie internetowy "Dwutygodnik".

Bardzo polecam Wysokie Obcasy Extra. Za każdym razem kupuję do czytania w podróży, bardzo ciekawe artykuły na niekoniecznie tylko typowe kobiece tematy. Psychologia, zdrowie, felietony, trochę polityki, wywiady, literatura, kultura.

izabela_cw@yahoo.com has reacted to this post.
izabela_cw@yahoo.com

"Wysokie Obcasy Extra" zniechęcają mnie swoją polityką reklamową w działach Moda i Uroda, a zwłaszcza ostatnią wpadką z reklamowaniem drogich ciuszków odpowiednich do założenia na strajk kobiet.

`

Cytat z Joanna data 16 lutego 2021, 12:49

Z magazynów godnych polecenia znam Pismo.

Poza tym ja czytam magazyny branżowe, związane z moją pracą - to też dobry sposób na przyswojenie wiedzy i bycie na bieżąco "przy kawie" 🙂

Weszłam na stronę internetowa wspomnianego magazynu i wydaje się na "pierwszy rzut oka" bardzo ciekawy. Podoba mi się również możliwość ściągnięcia egzemplarza na czytnik, co jest dla mnie bardzo wygodne :).

Cytat z Barbara data 19 lutego 2021, 11:32

Bardzo ciekawy wątek, bo ja również chętnie przeczytałabym czasopismo. Sama już od dawna nic nie prenumeruje bo jestem rozczarowana tymi czasopismami które znam z poczekalni - Vougue itp - ogrom reklam! O jej! Nie tylko Ciebie zniechęcają wszechobecne reklamy w czasopismach! Ostatnio właśnie kupiłam "Twój styl" 03/2021 ze względu na interesujący mnie w nim artykuł i było od groma reklam, a wiem, że w Vouge jest tych reklam jeszcze więcej! Mnie one bardzo przeszkadzają, ponieważ zwyczajnie mnie rozpraszają od zawartych w magazynie treści, podobnie jak czytanie wiadomości na popularnych (i nie tylko) serwisach informacyjnych, gdzie jestem bombardowana migającymi reklamami ze wszystkich stron ekranu. Nieraz łapię się na tym, że nie potrafię się skoncentrować na treści i po prostu odpuszczam sobie artykuł ale to już kwestia nieumiejętności skupienia uwagi.

Jestem zadowolona z prenumeraty tego bloga bo często, jeśli tylko mam chwilę właśnie na czasopismo, wchodzę tutaj. - Ja też się cieszę, że jest takie miejsce w internecie!

Trochę z innej strony – może zaciekawiłaby Cię najnowsza książki Olgi Tokarczuk – Czuły Narrator. Jest to zbiór jej najciekawszych wykładów/esejów na różne tematy. Czytałam je w zeszłe wakacje jak pracowałam nad magisterką i nie mogłam sobie pozwolić na 10 godzin z książką. Te eseje na 15 stron dawały mi, akurat mały, zastrzyk kultury i okazały się świetną odskocznią od analizy finansowej 🙂 Aaa idąc za Twoją pochlebną opinią nt. książki, wczoraj wieczorem ściągnęłam ją sobie na czytnik. Jestem właśnie po przeczytaniu pierwszego eseju i uważam, że książka zapowiada się ciekawie. Chciałam całkiem niedawno przymierzyć się do powieści "Bieguni" O. Tokarczuk ale wiem, że przy mojej małej córce zwyczajnie mogłabym się pogubić w wątkach tej lektury, a nieraz zdarza mi się odłożyć książkę na kilka dni, a gdy do niej powracam to dużo niestety z niej już nie pamiętam. Z pewnością nie jest to lekka lektura, na pewno wymaga ona skupienia i koncentracji oraz chwili refleksji nad nią.

Pozdrawiam, Barbara

 

 

Cytat z zuzanna data 21 lutego 2021, 08:40

Bardzo polecam Wysokie Obcasy Extra. Za każdym razem kupuję do czytania w podróży, bardzo ciekawe artykuły na niekoniecznie tylko typowe kobiece tematy. Psychologia, zdrowie, felietony, trochę polityki, wywiady, literatura, kultura.

Dzięki Zuzanna za odpowiedź ale jak Anna R. poniżej napisała, niestety jest tam dużo reklam, które są sprytnie ukryte właśnie w sekcji dotyczącej mody, mnie niestety takie lokowanie produktów bardzo drażni...

Cytat z Anna R data 20 lutego 2021, 20:02

Ciekawe magazyn kobiece - coś takiego chyba nie istnieje. Magazyny są po prostu ciekawe lub nie, czemu muszą być skierowane do konkretnej płci?:)

Polecam "Przekrój" - naprawdę gorąco polecam, każdemu. A także magazyn "Książki" oraz wyłącznie internetowy "Dwutygodnik".

Spróbuję zajrzeć do magazynu "Książki". Ostatnio dużo czasu przesiaduję na stronie Lubimy Czytać, gdzie czytam wywiady z autorami książek lub po prostu zwykłe recenzje użytkowników i na ich podstawie zapisuję sobie książki, które chciałabym przeczytać w przyszłości.

Anna R has reacted to this post.
Anna R
Page 1 of 2Next