Sztuka Wyboru
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Gdzie w tym roku wybieracie się na wakacje

Jak w temacie.

Czy rozplanowaliście już sobie urlop?

A może już z niego wróciliście? Gdzie polecicie się wybrać?

Agnieszka has reacted to this post.
Agnieszka

Jeśli szukacie miłego miejsca w którym mozna spędzić kilka dni z dzieciakami, polecam Dwór Kolesin ( z Warszawki jest bardzo dobry dojazd) Byliśmy tam już kilka razy http://dworkolesin.pl/spa-nad-jeziorem/

ładne położenie nad jeziorem

bardzo dobry standard

świetna kuchnia

jak również plac zabaw dla dzieci

Nie miałam szczęścia z planowaniem wakacji w tym roku.

Z okazji 5 rocznicy ślubu zorganizowaliśmy z mężem trzytygodniową wyprawę do Peru - miejsca, które pragnęłam odwiedzić od dawna. Niestety, spotkało nas rozczarowanie, podróż nie doszła do skutku z uwagi na pandemię i odwołane loty. Kolejny urlop na Lanzarote w lipcu - ta sama sytuacja, loty odwołane na dwa tygodnie przed planowanym wyjazdem. Zmieniłam rezerwację na Szkocję. Planowany wylot już jutro i jak na razie wygląda na to, że ten lot się jednak odbędzie. W planach jest dziesięciodniowa objazdówka po kraju samochodem, Góry Kaledońskie, Grampiany, Skye, Hebrydy, generalnie wyjazd ukierunkowany na kontakt z naturą i eksplorowanie szlaków górskich na własną rękę.

Mam też w planach kilkudniowy wyjazd do Barcelony w październiku, ale linie lotnicze co rusz zmieniają mi datę i godzinę lotu, podejrzewam więc, że i ten urlop nie dojdzie do skutku.

Pozostaje mieć nadzieję, że przyszły rok będzie bardziej owocny jeśli chodzi o wyjazdy.

Jeśli chodzi o polecenia, to trudno tu coś sensownego doradzić - regulacje i przepisy pozwalające na wjazd do poszczególnych krajów Europy zmieniają się w zasadzie z tygodnia na tydzień, tak samo wskazania odnośnie przymusowej kwarantanny. Portugalia i Grecja zdają się w tej chwili być bezpiecznymi kierunkami. Unikałabym raczej wyjazdów zorganizowanych i dużych skupisk ludzi.

Waga12 has reacted to this post.
Waga12

Również miałam w tym roku kilka planów ale nie wyszlo.  Z jednej strony mam ochotę na to ponarzekać, z drugiej strony wiem, ze nie tylko ja mam ten problem i sytuacja nie jest ode mnie zależna. Po prostu wyszło jak wyszło, epidemii nie mozna było przewidzieć, tak wieć trzeba sie dostosowć.

Byliśmy w tym roku w Warszawie, spędziliśmy również 3 dni w Bieszczadach.

Zastanawiamy sie nad wypadem na kajaki pod koniec tego miesiąca. Jeśli nie wyjdzie, na pewno będziemy planowali taki wyjazd za rok 🙂 Konkretnie z tą ekipą https://www.m-canoe.pl/

Waga12 has reacted to this post.
Waga12

U nas wakacje w tym roku rozpoczęły się nietypowo- 11.03 rozpoczęliśmy naszą długo planowaną, rocznicową podróż do Meksyku. Traf chciał ,że tego samego dnia WHO ogłosiło stan pandemii . I mimo, że Meksyk jest piękny , zabytki cudowne , kuchnia pyszna, przyroda powalająca to nie polecam takich podróży w czasie pandemii. Nerwy i stres niewyobrażalne; obiecujemy sobie wrócić tam jeszcze w zdrowszych czasach. Po tej pandemicznej podróży z radością skorzystałam z możliwości stworzonej przez biuro podróży i anulowałam sierpniowy wyjazd na Lanzarotte, który mógł dojść do skutku. Przeżyłam już,, lot do domu'', kombinezony i wojsko w samolocie, strach czy nie zamkną nas w hotelu , obowiązkową kwarantannę i info pod jej koniec,że leciał z nami pasażer chory na covid.

Wakacje spędziliśmy w Polsce, w Puszczy Białowieskiej - w klimatycznej leśniczówce i po raz pierwszy zawitaliśmy na Suwalszczyznę , którą chciałam poznać już od dawna.Polecam obydwa te rejony są piękne;pełne atrakcji , zabytków , galerii i nieskażonej jeszcze przyrody. W ogóle całe Podlasie jest piękne ; rejon Puszczy Białowieskiej znamy bardzo dobrze i polecam : Białowieżę, Narewkę, zalew Siemianówka, po drodze przecudny Białystok. Kuchnia jest pyszna bo łączy wpływy polskie, białoruskie, żydowskie i litewskie. Jeszcze teraz warto się tam wybrać bo za chwilę rozpocznie się niezwykły spektakl- rykowisko jeleni, na który wybieramy się pod koniec września. Baza noclegowa jest rozbudowana , podobnie gastronomiczna.

Z kolei Suwalszczyzna uwiodła nas gęstymi borami, krystalicznie czystymi jeziorami , mieszanką kulturową pogranicza i wieloma zabytkami wartymi obejrzenia- chcielibyśmy tu wrócić.  Polecam Supraśl ze słynnym Muzeum Ikon, teatrem Wierszalin, drewnianą architekturą i starym układem ulic. Klasztor pokamedulski nad Wigrami z dawnymi eremami gdzie obecnie można mieszkać, katakumby z niezwykłym freskiem .

Sejny gdzie czas się zatrzymał w sennych uliczkach . Puńsk, zwany małą Litwa - gdzie 80% ludności mówi po litewsku. Dowspudę i dworek gdzie wakacje spędzał Czesław Miłosz. No i pobliskie Wilno- zachwycające , cudowne i przepiękne, i tak bliskie polskiemu sercu.

Polska jest piękna i może ta epidemia pozwoli niektórym z nas trochę bliżej ją poznać . Życzę udanych wyjazdów i spokojnego wypoczynku.

Sen_Katarzyny, ania.ka and Magdalena Rdzanek have reacted to this post.
Sen_Katarzynyania.kaMagdalena Rdzanek

Ja byłam w tym roku w paru polskich zamkach na Dolnym Śląsku 😀 Bolków, Gola Dzierżoniowska, Leśnica i Zamek Czocha - w każdym zrobiłam zdjęcie bo jest konkurs na https://castlesandpalaces.eu/pl/shoot-and-win i czekam aż do zakończenia się pandemii aż do wyników konkursu <3 Nie mogłam wybrac się za granicę, a szkoda, bo planowałam zwiedzic Anglię i Szkocję, ale niestety - koronawirus mi pokrzyżował plany 😐 Polecam wszystkim korzystac z atrakcji turystycznych, które mają najbliżej siebie (pochodzę z okolic Wrocławia)

Pozdrawiam 🙂

W Polsce Suwalszczyzna na rowerową objazdówkę i Góry Świętokrzyskie.
Chciałabym wybrać się na kilkla dni do hotelu spa aby sie zrelaksować 🙂 Biorę pod uwagę hotel Hanza wypoczywalismy tam w zeszłym roku i bardzo nam się podobają.
Mam nadzieję, że wypalą jesienne Hebrydy. I liczę na to, że uda się Alaska na Boże Narodzenie. https://hanzapalac.pl/

A sprawdzałyście ofertę od https://travelstore.com.pl/? Zawsze dobrze sprawdzić w kilku miejscach i zobaczyć, co mają lepszego do zaoferowania, a akurat w tym biurze już nie raz dostałam jakieś dodatki w podróży w cenie 🙂 tymbardziej jak chodzi o coś więcej niż tylko leżenie plackiem nad basenem! sprawdźcie sobie

A lubicie przykładowo kajaki? Mnie przykładowo taka rozrywka odpręża i wycisza. Nie ma jak to  pobyć trochę z naturą. A teraz znalazłam tutaj http://www.kajakipomiechowek.pl/splyw-kajakowy-wkra.html fajną ofertę na  kajaki wkra, także chyba będę musiała się wybrać do Śniadówka. A jeszcze tam nie byłam...

Facebook prywatny Haliny Kozłowskiej
Pinteres Haliny Kozłowskiej