lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Hity i kity Waszych remontów

Szykuje sie do remontu mieszkania: 2 pokoje, 57 m na 3 z aneksem kuchennym i osobna sypialnia.Rodzina 2 + 1 oraz trzy koty  Calkiem od nowa bedzie robiona kuchnia w aneksie i lazienka oraz sypialnia (mala).I mam pytanie, co z wygodnych rozwiazan funkcjonalnych polecacie?

U nas najbardziej się sprawdziło:
- gniazdka w blacie w kuchni
- piekarnik mamy właśnie w słupku nad zmywarką, dobrze się sprawdza. Jak dasz mikrofale do góry, a mówisz że dzieci mają grzać, to sobie zobacz jak wysoko to będzie, dziecko będzie musiało stawać najpierw na krześle. Może lepiej piekarnik z funkcją mikrofali? Ja w ogóle nie mam mikrofali, nigdy nie miałam i nie potrzebuje. Używam mikro tylko w pracy, bo zabieram z domu obiady i jakoś zagrzać muszę, ale w domu normalnie odgrzewane w garnku /piekarniku.
- oświetlenie w przedpokoju: mamy ledy punktowe nad listwa przypodlogowa, zostawiam włączone w nocy, bo syn ma 4 lata i przychodzi od siebie do nas, jakby było ciemno to by się bał

No i tym razem postanowiłam bardziej przyłożyc sie do dekorowania mieszkania, szczególnie do dekoracji ścian. Dzieki temu wszystko do siebie pasuje oraz mieszkanie jest spójne. Fajne dekoracje ma Domownia https://domownia.pl/kategorie/salon/dekoracje/ramki-na-zdjecia

Przy takiej ilości kotów może warto zrobić półki czy legowiska dla kotów na ścianach, mogłyby trochę poskakać i powspinać się 😉

Budowałam sie rok temu i jest kilka elementów, z których jestem bardzo zadowolona

Rekuperacja w domu  - świeże powietrze oraz spore oszczędności na ogrzewaniu

Klimatyzacja w sypialni - nie jest to taki wysoki koszt a jednak w gorące letnie dni jest nie do przecenienia

Kominek w salonie - nie wiem osobiscie jak mozna mieszkać w domu i zrezygnować z takiej wygody oraz klimatu w zimowe dni. Nie ma niczego bardziej klimatycznego niż rozpalenie drewna w kominku podczas gdy na dworze jest masa sniegu.

https://iwonapellets.pl/kategorie/kominki-na-pellet-i-drewno-hybrydowe

izabela_cw@yahoo.com has reacted to this post.
izabela_cw@yahoo.com

Tylko skąd wziąć tę masę śniegu w Polsce... A co do kominka to są plusy i minusy. Moi teściowie mają kominek i rozpalili go aż raz, paru znajomych też ma i w ogóle nie używa, bo się brudzi, śmierdzi dymem, nikomu nie chce się rozpalać itp. itd., więc ja w sumie nie dziwię się, że ktoś z tego rezygnuje. Na pewno warto dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji, czy aby na pewno będzie nam się chciało z tego kominka korzystać, bo inaczej szkoda pieniędzy i czasu. My zrezygnowaliśmy, bo mam mocno w pamięci pożar domu sąsiadów wywołany właśnie przez iskry z kominka... wystarczyła chwila nieuwagi. No i przy dzieciach cenię sobie brak otwartych źródeł ognia.

izabela_cw@yahoo.com has reacted to this post.
izabela_cw@yahoo.com

Dokładnie, kominek, to coś. co warto sobie ogarnąć w mieszkaniu!

 


Sprawdź serum odmładzające pod oczy działa cuda!

Ewelina has reacted to this post.
Ewelina

Na pewno przy tym wszystkim warto wspomnieć, jak ogromne znaczenie ma odpowiednie oświetlenie. Dlatego warto tutaj rozważyć hue philips     , bo jest to naprawdę efektywne oświetlenie. Które doskonale nie tylko dostarczy odpowiednie światło do waszych wnętrz, ale i estetykę.

U mnie remont przebiegał mocno pod znakiem szlifowania. Nie sądziłem, że dobrze dobrane materiały ścierne mogą robić taką robotę. A jednak. Na szczęście nasz fachowiec wiedział, co kupić i jak tego używać, dlatego koniec końców wszystko udało się wyremontować bez żadnych kłopotów.