lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Inhalator dla dziecka

Przymierzam się do zakupu takiego urządzenia na sezon jesienny. Macie jakieś rady czym kierować się przy wyborze? 🙂

Zdecydowanie polecam nebulizator nie inhalator. Nie pamiętam w tej chwili jaki sama mam ale kupiłam go kilka lat temu i do tej pory działa bez zarzutów. Nebulizator ma tą przewagę nad inhalatorem, że można w nim również podawać wziewne leki jeżeli lekarz zaleci ich stosowanie (czasami watro wspomnieć lekarzowi, że się posiada nebulizator- może wtedy lepiej dobrać leki stosując te, których nie przepisałby ze względu na wymóg użycia nebulizatora przy ich zażywaniu). Warto żeby miał różne końcówki a minimum to maseczka dla dorosłych i dla dzieci dzięki czemu tak na prawdę może korzystać cała rodzina.

Bloodorange has reacted to this post.
Bloodorange

Bardzo rzeczowe informacje.Na rynku znajdziemy wiele produktów z tej kategorii. Decydując się na inhalator dla dzieci warto pomyśleć o zakupie inhalatora zaprojektowanego z myślą o najmłodszych. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwage na sam design bo musi się spodobać dziecku. Właściwie to będzie połowa sukcesu ponieważ będzie ono mniej protestować przed jego użyciem 🙂 Inhalator powinien zostać wyposażony w małą maseczkę pediatryczną i ustnik aby zachować funkcjonalność. Z najważniejszych parametrów należy wymienić wielkość cząsteczek MMAD na które inhalator rozbija lek. Oczywiście im mniejsze tym będzie większa skuteczność aplikacji. Z tego co ja się orientuję to najlepiej wypadają pod tym względem produkty Sanity - https://sanity.pl/inhalator-dla-dzieci/ więc zacznij od ich strony. Swego czasu wiele się naczytałam na ten temat i właśnie ta marka cieszy się nadal dużą popularnością.