lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Jak dbacie o swoje szczęście

Jak dbacie o swoje szczęście? Co robicie dla siebie? Próbuję od jakiegoś czasu złapać balans... nie potrafię cieszyć się chwilą. Szukam...

Bardzo mądre pytanie i ja wiem, że nie łapałam balansu jak nie stawiałam na siebie, swoje przyjemności i swój odpoczynek, bo inni byli ważniejsi. Gdy ustaliłam sama ze sobą, że jestem warta masażu, wypadu w góry bez dzieci, zdecydowanie czuję się szczęśliwsza i nie mam problemu z wygosporowaniem czasu dla siebie. Pomogła również rozmowa z psychologiem:

https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psycholog-online/

Polecam tę klinikę. Jest możliwość skontaktowania sie z psychologiem online.

Warto chodzić na takie psychoterapie

Czas na przyjemność trzeba traktować jak obowiązek. "Zasłużyłam na odpoczynek i zasłużyłam na przyjemność".

Wiele razy starałam się wygospodarować czas dla siebie, ale jak już nadchodził to analizowałam co jeszcze muszę zrobić, co mnie czeka w domu i zamiast odpocząć, to już męczyłam się przyszłymi obowiązkami. Dlatego warto zaplanować sobie czas dla siebie, nawet pół godziny w kawiarni czy parku obok domu, ale żeby przez to pół godziny nie martwić się stertą prania, tylko poczytać książkę albo nawet rozwiązać sudoku. Tylko, żeby ten czas faktycznie był dla nas. Myślami i ciałem być w kawiarni czy w parku.

Parę razy czytałam, że odpoczywać trzeba się nauczyć. Myślałam przez długi czas, że to kompletnie bezsensu, ale jak się zagłębiłam w to, to faktycznie człowiek często ma problem z odpoczynkiem.

Wiele razy dostawałam komplement, że  świetnie wyglądam, a to był moment kiedy czułam się zaniedbana jak nigdy wcześniej, bo nie spałam, nie jadłam, żyłam w ciągłym stresie. Teraz wiem, że to jest dla mnie poczuciem zadbania. To że mam czas zjeść spokojnie dobry posiłek, mam czas zrobić sobie długą kąpiel i wysmarować pachnącymi kremami i mam czas się wyspać 🙂

Ogólnie staram się sobie również kupować dobrej jakości ubrania i buty - szczególnie buty:

https://gorlice24.pl/pl/661_materialy-partnera/12194_dziewczecosc-w-najlepszym-wydaniu-czyli-baleriny-damskie.html

Najlepiej czuję się w balerinkach.

Robię to co sprawia mi przyjemność

Najpierw musisz kochać, ale kochać siebie samą, drugie też jest fajne, rob czasem cos wbrew siebie, spontanicznie coś głupiego, historie jakie powstają przez te spontaniczne sytuacje są czasami niesamowite

Jestem tego samego zdania.

Czytanie takich tematów z pewnością da nam wiele inspiracji. W życiu trzeba znaleźć przede wszystkim balans między pracą, a czasem wolnym. Zaburzenie tego aspektu może mieć bardzo negatywne tego skutki. Wystarczy zobaczyć jak wiele osób nie jest w stanie żyć bez pracy, nie zdając sobie sprawy jak szybko mija czas. Warto jest go spędzić na swoim ulubionym hobby. Dla ludzi szukających kreatywnych zajęć, jednym ze sprawdzonych wyborów będzie rysowanie. W dobie internetu mamy przecież bardzo szeroki wachlarz możliwości. Oprócz chęci do nauki, potrzeba będzie takich akcesoriów jak caran d'ache kredki - https://www.sklepmatejko.pl/kredki-caran-d-ache w zależności od stylu artystycznego jaki wybierzemy. Zaczynając od prostych rysunków, dajmy sobie z czasem co raz większe wyzwanie.