Sztuka Wyboru
Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: GarderobaJak sie ubieracie
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Jak sie ubieracie

Jak się ubieracie? Ja cały czas się miotam, ponieważ przy moim typie kolorystycznym i figurze powinnam dbać o balans, ale nie chce wyglądać za poważnie i nie bardzo pasuje mi typ sportowy. Celuję w casual, ale jak się już skupię na szukaniu fasonów i kolorów to już energii brak na dodatki i coś co mnie wyróżni i doda świeżości. Moje koleżanki noszą się w takim młodzieżowym chyba stylu typu płaszczyk i adidasy, a ja przy nich wyglądam jak ich starsza ciocia. Czy komuś pomogła faktycznie profesjonalna stylizacja albo może jakiś fajny filmik/ poradnik jak dodatki mogą zmieniać charakter stylizacji w ramach tego samego zestawu ubrań?

Jak widzę takie pytanie, to się zastanawiam jak się dana osoba ubiera i jak sobie wyobraża, że powinna się ubierać. Mam wrażenie, że obecna moda jest na tyle różnorodna i łatwa w obsłudze, że praktycznie niezależnie od figury i wieku można się nosić w dowolnym wybranym stylu. Jedyne czego pilnuję po 30, to żeby nie wyglądać niedbale i tanio, ale to nie jest kwestia stylu per se, tylko pewnej staranności w wyborze ubrań. Poniżej płaszczyk i trampki. Stylizacja jak dla mnie nie znająca wieku, będzie ok dla nastolatki, 30 latki i 80 latki. Nie wiem, nie mam nastoletniej sylwetki, nie wyglądam na mniej lat niż mam a mimo to nie widzę problemu w manewrowaniu między strojem bardziej sportowym, eleganckim, awangardowym czy klasycznym. Zobacz sobie tutaj https://suzana.pl/category/buty-damskie-klapki-i-japonki

Ja po raz kolejny przystepuję do walki z szafą. W dobie nadmiaru - ubrań, możliwości, stylizacji - można się naprawdę pogubić, nawet jeśli się ma w głowie wszystko to o czym pisze Hal.

Po etapie "mam gdzieś elegancję" (co wiązało się z powrotem do szafy pstrokarych bluzek w "modne" wzorki), ponownie chcę wrócić na ścieżkę "do elegancji". Dla ułatwienia/utrudnienia sobie sprawy, mam na Instagramie konto, na które wrzucam zdjęcia swoich ubrań i zdjęcia ubrań które rozważam kupić. W ten sposób widzę jak to wszystko gra razem.

https://www.instagram.com/miettes_et_perles/

Do pełnej elegancji chyba jeszcze muszę dojrzeć. Kiedyś próbowałam kupić żakiet. To był dramat. Wyglądałam w każdym okropnie. Nie kupiłam żadnego. Za to mam rozbudowaną reprezentację kardiganów. Kiedyś także bardzo chciałam nosić apaszki. Też nie czułam się dobrze. U mnie lepiej wyglądają szale i duże, zwiewne chusty.

Widzę, że nie tylko ja się miotam... Ale walka trwa. Przeglądam szafę i ciągle myślę co pasuje do semi-eleganckiej wizji mnie, jak pogodzić zainteresowanie elegancją i taką przekorność i nonszalancję artystki.

Rozumiem. Powiem, ze dostosowałbym ubrania do swojego artystycznego stylu i za nic nie nosiłabym garnituru. Wiele inspiracji dla siebie znajdziesz w Burdzie, jest tam wiele stylizacji "artystycznych" i w stylu boho, i ludowym i awangardowym i starej wsi angielskiej .

Martyna_Ewa has reacted to this post.
Martyna_Ewa

Wszystkim którzy trochę błądzą kompletując garderobę polecam bloga i instagrama Ubieraj się klasycznie. Maria pisze tam o różnych sposobach na znalezienie własnego stylu, szukaniu swoich klasyków, jest też o analizie kolorystycznej, wprowadzaniu wzorów i kolorów do szafy. Wiedzy jest mnóstwo, inspiracji i ćwiczeń również. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Karolina R. has reacted to this post.
Karolina R.

Jak chodzi o mnie , to  lubię wygodne ubrania i też stylowe. Teraz planuje kupić sobie tutaj https://nubee.pl/spodnie-dresowe-damskie  spodnie dresowe, bo chciałabym mieć coś właśnie wygodnego na co dzień. A moje już się brzydkie zrobiły...

Facebook prywatny Haliny Kozłowskiej
Pinteres Haliny Kozłowskiej