Sztuka Wyboru
Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: GarderobaJak sie ubieracie
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Jak sie ubieracie

12

Jak się ubieracie? Ja cały czas się miotam, ponieważ przy moim typie kolorystycznym i figurze powinnam dbać o balans, ale nie chce wyglądać za poważnie i nie bardzo pasuje mi typ sportowy. Celuję w casual, ale jak się już skupię na szukaniu fasonów i kolorów to już energii brak na dodatki i coś co mnie wyróżni i doda świeżości. Moje koleżanki noszą się w takim młodzieżowym chyba stylu typu płaszczyk i adidasy, a ja przy nich wyglądam jak ich starsza ciocia. Czy komuś pomogła faktycznie profesjonalna stylizacja albo może jakiś fajny filmik/ poradnik jak dodatki mogą zmieniać charakter stylizacji w ramach tego samego zestawu ubrań?

Jak widzę takie pytanie, to się zastanawiam jak się dana osoba ubiera i jak sobie wyobraża, że powinna się ubierać. Mam wrażenie, że obecna moda jest na tyle różnorodna i łatwa w obsłudze, że praktycznie niezależnie od figury i wieku można się nosić w dowolnym wybranym stylu. Jedyne czego pilnuję po 30, to żeby nie wyglądać niedbale i tanio, ale to nie jest kwestia stylu per se, tylko pewnej staranności w wyborze ubrań. Poniżej płaszczyk i trampki. Stylizacja jak dla mnie nie znająca wieku, będzie ok dla nastolatki, 30 latki i 80 latki. Nie wiem, nie mam nastoletniej sylwetki, nie wyglądam na mniej lat niż mam a mimo to nie widzę problemu w manewrowaniu między strojem bardziej sportowym, eleganckim, awangardowym czy klasycznym. Zobacz sobie tutaj https://suzana.pl/category/buty-damskie-klapki-i-japonki

Ja po raz kolejny przystepuję do walki z szafą. W dobie nadmiaru - ubrań, możliwości, stylizacji - można się naprawdę pogubić, nawet jeśli się ma w głowie wszystko to o czym pisze Hal.

Po etapie "mam gdzieś elegancję" (co wiązało się z powrotem do szafy pstrokarych bluzek w "modne" wzorki), ponownie chcę wrócić na ścieżkę "do elegancji". Dla ułatwienia/utrudnienia sobie sprawy, mam na Instagramie konto, na które wrzucam zdjęcia swoich ubrań i zdjęcia ubrań które rozważam kupić. W ten sposób widzę jak to wszystko gra razem.

https://www.instagram.com/miettes_et_perles/

Do pełnej elegancji chyba jeszcze muszę dojrzeć. Kiedyś próbowałam kupić żakiet. To był dramat. Wyglądałam w każdym okropnie. Nie kupiłam żadnego. Za to mam rozbudowaną reprezentację kardiganów. Kiedyś także bardzo chciałam nosić apaszki. Też nie czułam się dobrze. U mnie lepiej wyglądają szale i duże, zwiewne chusty.

Widzę, że nie tylko ja się miotam... Ale walka trwa. Przeglądam szafę i ciągle myślę co pasuje do semi-eleganckiej wizji mnie, jak pogodzić zainteresowanie elegancją i taką przekorność i nonszalancję artystki.

Rozumiem. Powiem, ze dostosowałbym ubrania do swojego artystycznego stylu i za nic nie nosiłabym garnituru. Wiele inspiracji dla siebie znajdziesz w Burdzie, jest tam wiele stylizacji "artystycznych" i w stylu boho, i ludowym i awangardowym i starej wsi angielskiej .

Martyna_Ewa has reacted to this post.
Martyna_Ewa

Wszystkim którzy trochę błądzą kompletując garderobę polecam bloga i instagrama Ubieraj się klasycznie. Maria pisze tam o różnych sposobach na znalezienie własnego stylu, szukaniu swoich klasyków, jest też o analizie kolorystycznej, wprowadzaniu wzorów i kolorów do szafy. Wiedzy jest mnóstwo, inspiracji i ćwiczeń również. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Karolina R. has reacted to this post.
Karolina R.

Jak chodzi o mnie , to  lubię wygodne ubrania i też stylowe. Teraz planuje kupić sobie tutaj https://nubee.pl/spodnie-dresowe-damskie  spodnie dresowe, bo chciałabym mieć coś właśnie wygodnego na co dzień. A moje już się brzydkie zrobiły...

Ja lubię klasyczne ubrania i tak samo bieliznę

ostatnio kupiłam podkoszulki bawełniane

dobra jakość i mogę je nosić pod żakietem

Na co dzień ze względu na pracę w biurze staram się ubierać w rzeczy z kategorii codziennej ( https://sztukawyboru.club/kto-powiedzial-ze-ubranie-do-pracy-ma-byc-smutnym-uniformem/ ) jedynie w domu i na placu zabaw w dzieckiem prezentuję styl swobodny ze względu na wygodę i konieczność swobodnego ruchu. Nie przejmuję się, że mogę wyglądać poważniej od koleżanek z pracy ponieważ gdybym miała dostosować się do nich musiałabym nosić adidasy/tenisówki, modne poprzecierane dżinsy i tanio wyglądające swetry/bluzki a za bardzo mi to zgrzyta i nie jest zgodne z moim stylem ponieważ stawiam na naturalne materiały i jednak bardziej klasyczne kroje.

Ja celuję teraz w smart casual. Natomiast szczerze nie lubię wybierać czy dobierać ciuchów, więc kompletując szafę staram się, aby wszystko w miarę do siebie pasowało. Mam mało ciuchów we wzorki, a jak już to bardzo drobne np. kratka. Lubię też rzeczy podkreślające moją figurę, więc przez dość prosty koloryt skupiam uwagę na tym na czym chcę.

Zdecydowanie wolę skupiać się na biżuterii i to w tym departamencie szukam jakiś finezyjnych wzorów. Natomiast biżuteria jest droga, szczególnie złoto, więc staram się aby zakupy były przemyślane.

Ja lubię klasyczne ubrania i kolory, chociaż czapkę kupiłam sobie w pudrowy różu

będzie pasowała do camelowego wełnianego płaszcza klasycznego.

12
Facebook prywatny Haliny Kozłowskiej
Pinteres Haliny Kozłowskiej