lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Jaka sensowna lokata

Cześć!
Gdzie najlepiej ulokować pieniądze tak, by zyskać odrobinę więcej niż COKOLWIEK?
Szczerze mówiąc aktualnie trzymamy oszczędności w tzw. skarpecie, ale fajnie jakby zaczęły na siebie zarabiać.
Macie coś do polecenia na fajny procent? Od razu mówię, że wszelkie krypto nie wchodzą w grę, totalnie nie ogarniamy i ostatnio straciłam dwie dychy

Ja zainwestowałam w dolara, franka, złoto i teraz kupiłam troche obligacji skarbowych. Z walutami obecnie polecam sie wstrzymać i obserwować kiedy trochę spadną, złoto bardzo korzystne ceny na mennica mazovia, waluty alior kantor.

Dobrze jest mieć również trochę oszczedności oczywiście w złotówkach. W tym przypadku polecam wpłatę na lokatę 😉 Szczególnie, ze obecnie lokaty sa o wiele lepiej oprocentowane niż na przyklad rok temu kiedy to oprocentowanie było o wiele niższe.

Zerknij sobie na przyklad na lokaty bankowe w Getin Bank. Oprocentowanie na nowe środki dochodzi do 7% w skali roku.

Nie wiem czy jest skuteczny na to sposób ale wiem że lokaty to chyba dobry pomysł. Ja też staram się inwestowac we własną przyszłośc i zaczełam odkładac na ppk. Teraz można tam sprawdzac w każdym momencie ile zgromadziło się tam już środków co jest wygodne i bardzo motywujące do dalszego oszczedzania