Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: KosmetykaKrem na zmarszczki
lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Krem na zmarszczki

Page 1 of 4Next

Dziewczyny czy istnieją rzeczywiście jakies kremy na zmarszczki, które maja jakiekolwiek działanie w tym kierunku oraz mogą je zmniejszać?

Ja stosuję krem ze śluzem ślimaka z Orientany i faktycznie widzę realne rezultaty jego działania. Zawiera w składzie alfahydroksykwasy, więc daje efekt wyplycenia zmarszczek. Poza tym silnie regeneruje i stymuluje skórę.

Jeśli jednak zmarszczki spowodowane są mimiką, kremy nie podzialają. Tutaj dobrze jest zastanowić sie nad botoksem.

https://porady-zdrowie.pl/botoks-przydatny-w-kosmetyce-oraz-w-medycynie/

Krem z filtrem! Regularne stosowanie przez cały rok działa cuda, ponieważ to głównie słońce przyspiesza starzenie się skóry.

Dodatkowo coś mocno nawilżającego, żeby podtrzymać sprężystość.

Kremy z filtrem są rakotwórcze. Poza tym jednak bardzo ważna jest synteza witaminy D przez skórę. Niedobór witaminy D również przyspiesza starzenie. Jednak 15 minut kąpieli słonecznych dziennie między 11-14 powinno się uskuteczniać chcąc zachować zdrowie, nie powinno to przyspieszyć starzenia skóry. Witamina z suplementów nie zastąpi tego.

Skóra starzeje się przede wszystkim z niedoboru składników odżywczych, trzeba jeść produkty zawierające naturalny kolagen, galaretki, zimne nóżki, wywary na kościach i ścięgnach, skórki wieprzowe, salcesony, także witaminę c, żółtka jaj, dużo dobrego tłuszczu, masło, oliwę, szpik kostny, tłuszcz rybi. Najbardziej postarza skórę niedobór kolagenu i tłuszczu w diecie i nadmiar węglowodanów oraz cukrów prostych.

Nie można powiedzieć, że wszystkie kremy z filtrami przeciwsłonecznymi są rakotwórcze. Dermatolodzy i kosmetolodzy mówią zgodnie, że spf 50 to najlepsza przeciwwyważeniowa prewencja. Część filtrów faktycznie nie jest bezpieczna - tych trzeba  unikać. W celu produkcji witaminy D można wystawić skórę z innych części ciała niż twarz.

Z działających składników aktywnych witamin C, retinol, peptydy, bakuchiol stężenie co najmniej 1% i dbanie o nawilżenie skóry - to pewnie najskuteczniejsze opóźniacze zmarszczek.  Na widoczne zmarszczki to już raczej coś z arsenału medycyny estetycznej. Niestety obecnie wybór kosmetyków wymaga dużej świadomości konsumenckiej. Dużo jest składników budzących zastrzeżenia mikroplastiki, triclosan, BHT itd.

Najlepszą prewencja jest odpowiednia dieta zawierająca dużo tłuszczu i witamin rozpuszczalnych w tluszczach oraz zwierzęcego kolagenu i witaminy C. Nie mam żadnych zmarszczek Do pielęgnacji twarzy używam jedynie oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Zauważyłam także że umiarkowana ekspozycja na słońce i ruch na świeżym powietrzu ma wybitnie korzystny wpływ na cerę. W zimie uzywam do naswietlania twarzy zarowek z widmem swiatla slonecznego.

Oczywiście zdrowy styl życia jest podstawą w zachowaniu zdrowia a tym samym urody. Ruch zdrowa dieta i odpowiednia ilość snu są najważniejszymi czynnikami trzymającymi nas w formie. Jednak Jagnatka zapytała o kosmetyki, te też wpływają na nasz wygląd choć to pewnie 5% tego co można dla siebie zrobić. Znaczenie mają też czynniki genetyczne - niektóre osoby wcześniej będą miały zmarszczki bo ich skóra jest na to bardziej podatna. Pielęgnacja olejami to też dobry pomysł,   jednak to nieco wyższa szkoła jazdy. Dobrać taką pielęgnację samemu jest trudno. Mojej cerze oliwy z oliwek i  olej kokosowy robią krzywdę. Wiele interesujących informacji na temat pielegnacji i sdziałania składników można znaleźć w książce Barbary Kwiatowskiej  „Skóra. Azjatycka pielęgnacja po polsku”.

Kremy z filtrem używam, ale tylko te wysokiej jakości. Niestety ja mam ultra jasną karnację i wyjście na słońce mnie po prostu parzy. Czasem, przy całodniowym przebywaniu i tak się "spalę", mimo filtra 50.

Przy dbaniu o skórę ważna jest profilaktyka, styl życia. Picie odpowiedniej ilości wody, sen, dieta - to czasami działa lepiej niż jakiekolwiek kuracje. Owszem, zewnętrznie można skórę wspomóc. Osobiście nie jestem fanką kremów, wolę maseczki (lubię produkty ze śluzem ślimaka) albo żele lub serum. Ostatnio zaczęłam testować to: https://www.notino.pl/floslek-pharma/dermoexpert-concentrate-intensywne-serum-o-dzialaniu-przeciwzmarszczkowym/ . Na razie używam parę dni, skóra jest fajnie nawilżona. W spektakularny efekt przeciwzmarszczkowy nie wierzę, ale wystarczy mi uelastycznienie i odżywienie skóry 🙂 z naturą też się trzeba umieć pogodzić.

Makosza has reacted to this post.
Makosza

Polecam zabieg oxybrazji;
Przede wszystkim odświeża, wygładza i rozjaśnia skórę. Przy głębszym działaniu można redukować przebarwienia, a nawet blizny. Przy tym jest delikatna oraz nadaje się nawet dla osób, które maja problem z trądzikiem i u których nie można na przykłąd zastosować peelingów chemicznych.... Mikrodermobrazja tlenowa usuwa złuszczający się naskórek, zaskórniki, zwęża pory. Zabieg redukuje również zmarszczki i wyrównuje pigmentację skóry.

Dobrze jest zapisać się na serię zabiegów bo wtedy efekt jest naprawdę dobry. https://slowage.pl/oferta/medycyna-estetyczna/botox-na-zmarszczki

Znakomita jest ta seria z bakuchiolem z Bielendy- Bakuchiol BioRetiol Effect. Dostępna jedynie w Rossmannie

Page 1 of 4Next