Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: GarderobaMinimalizm
lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Minimalizm

Page 1 of 2Next
  1. Gdzie najczęściej kupujecie ubrania? (o ile w ogóle kupujecie)
  2. Czy styl basic jest...takim..wyznacznikiem osoby minimalistycznej? Czy to nieważne jakie ubrania mamy w szafie i ubieramy się zwyczajnie jak nam się podoba.

Spodnie w Mango od lat, bardzo trwałe i wygodne a bluzy i sukienki czy dresy zamawiam w pracowniach krawieckich, mam kilka takich zaufanych. Pizamy polskiej firmy. Kurtki, płaszcze to na kilka lat.

Bluzki oraz sukienki polecam sprawdzić sobie w Greenpoint. W sklepie jest duży wybór dobrych jakośćiowo ubrań. A aktualnie maja tam promocje przedświąteczne bo 3 rzecz jest przy zakupie za 1 zł.

Spodobała mi sie ta sukienka:

Miminalizm to jest styl jakie nam trzeba.

Ja ostatnio wprowadziłam minimalizm w wybieranej przeze mnie biżuterii Kiedyś kupowałam sobie ogromne ilości biżuterii sztucznej, z którą nie miałam co potem robić. Biżuteria taka czernieje oraz trzeba ja wyrzucać. Gryzło się to z moim podejściem do tematu minimalizmu oraz zero waste.

Dodam, że stawiam głownie na złoto. Oraz proste ponadczasowe wzory, które zawsze będa modne. Jak tutaj https://ergold.pl/105-zlota-bizuteria

Minimalizm to idea ubioru, która pozwala nam na co dzień ubrać się bez problemu i długiego zastanawiania się nad zawartością szafy ale zgodnie z naszym stylem. Chcąc mieć minimalistyczną garderobę wcale nie musimy na siłę zmieniać swojego stylu ponieważ się w nim nie odnajdziemy. Wystarczy postawić na dobre jakościowo ubrania i poświęcić czas na przemyślenie co do czego pasuje a co nie pasuje do niczego, co przydałoby się dokupić a czego pozbyć i podjąć odpowiednie decyzje i działania.

Basic moim zdaniem nie jest wyznacznikiem minimalizmu, basic to po prostu dobre uzupełnienie garderoby o mega uniwersalne elementy ale i ryzyko wpadnięcia w nudę w ubiorze jeżeli oprzemy się tylko na nim.

Moim skromnym zdaniem minimalizm jest czymś na wzór filozofii, filozofii uniwersalnej. Ja jako minimalista szukam w swoim życiu oszczędności, oszczędności czasu, pieniędzy, plastiku, paliwa i wielu innych rzeczy, które nie są mi niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. To samo tyczy się mody, wybieram ubrania w odpowiednich odcieniach, aby moja garderoba była spójna i pozwalała się uzupełniać. Posiadam tylko dwie poszetki do marynarki, trzy krawaty, dwie muchy, które są ze mną już od 5 lat. Nie chodzi o skąpstwo, brak stylu czy lenistwo. Chodzi mi o oszczędność tego wszystkiego z czym wiąże się powstanie i zakup dodatkowej pary spodni.

Minimalizm to nowoczesna elegancja, modele typu basic sprawdzają się doskonale na każdą okazje, nie zależnie czy to uroczysta gala czy skromny obiad z przyjaciółką. Ikony fasonów typu marynarka, biała bluzka z długim rękawem, czarna sukienka, klasyczne szpilki to elementy, która każda z nas powinna mieć w swojej garderobie prawda?

Moim zdaniem jednak to co uzupełnia cały ubiór to mini elementy takie jak torebka, okulary czy biżueria. Minimalistyczny styl to gładkie akcesoria bez zbednych wzorów, przyciągające uwagę swoim kształtem lub kolorem. Pozostawiam do wglądu przykład sklepu z minimalistyczną biżu! https://nubejewels.com/

Pozdrawiam!

Na co dzień faktycznie lubię basic - koszulki jednokolorowe (aktualnie zaprzyjaźniłam się z krojem V neck 😉 ), jeansy i np. białe tenisówki. Więcej wariacji jest w bieliźnie nocnej, piżama damska letnia to zazwyczaj jakieś żywe kolory, wykrojone plecy, kokardki itp. 🙂

Uwielbiam minimalistyczne rzeczy nie tylko ubrania, ale również pomieszczenia, styl życia, ale moje serce skradła biżuteria skórzana damska. No po prosty uwielbiam ją.

Książki - "Minimalizm po polsku" Anny Mularczyk-Meyer, książki Leo Babauty. Podcasty The Minimalists oraz ich dokument na Netflixie "Minimalism". Na YT The Minimal Mom, Joshua Becker.

Wiele takich poradników znajdziecie na Matfel:

https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Poradniki-2190.html

Ułatwi to wprowadzenie takich zasad w życie.

Page 1 of 2Next