Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: ZakupyPrezenty świąteczne
lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Prezenty świąteczne

PreviousPage 2 of 2
Cytat z Kamila Gwiazdowska data 7 grudnia 2020, 13:03

Jakie macie pomysły na  świąteczne prezenty w duchu minimalizmu? Ja w tym roku zamierzam zamiast kupować przedmioty, których nie wiem czy ktoś potrzebuje, zrobić paczuszki z czymś zdrowym. Miód, własnej roboty dżem z dyni i pomarańczy, może do tego jakieś pestki/migdały bo mam tego zapas, planuję jeszcze zrobić pesto z jarmużu, mam też marynowane grzybki. Osoba z rodziny robi zakwasy buraczane i żytnie więc to też dobry pomysł na prezent. Co jeszcze z domowych jedzeniowych rzeczy, które postoją polecacie jako fajny prezent? I co uważacie o takim pomyśle - przeszlo by u Was w rodzinie?

Patrząc na powyższe odpowiedzi mam wrażenie, że prawie każda to reklama jakiejś firmy... 🙁 Cóż, ja myślę, że zamysł jest bardzo fajny, szczególnie przez wzgląd na wkład pracy w taki prezent. Wiadomo, że jest "od serca". Odnosząc się do tego co zauważyła któraś z Pań, że nie zawsze to może przejść, gdy na co dzień dajemy sobie jedzonko - tu się zgadzam, zależy jakie macie codzienne zwyczaje. Chociaż oczywiście jest różnica w ozdobnie zapakowanych przetworach domowej roboty czy dekorowanych ciasteczkach a np. domową zupą w słoiku 😛

Z domowych rzeczy, uważam, że przejdzie wszystko co długo wytrzyma. Wszelkie słoiki, suche rzeczy. Z ciekawych weków, które wydaje mi się, że nie wszędzie są znane, to kiszonki. Nie mam na myśli kapusty i ogórków, ale mniej oczywiste - pomidory, cytryny, brokuł, kalafior itp. U mnie w domu robi się np. domowe nalewki z owoców z ogrodu i syrop z pigwy - mój ulubiony. To jest np. prezent, któremu nikt się nie oprze moim zdaniem, bez względu na powyższe rozważania. Osobiście dorzuciłabym do bazy pomysłów, kompot. Brzmi trywialnie, ale ja na przykład uwielbiam różne kompoty, czasem kupuję ciekawe smaki w słoikach - z dobrym składem oczywiście. Może klasyczny jabłkowy czy gruszkowy nikogo nie powali, ale z ciekawymi owocami czy dodatkami (goździki, rozmaryn, teraz zimą szczególnie ciekawe) mogą zaskoczyć

Jeśli nie jedzenie, standardowo polecałabym (w zależności od budżetu i stopnia personalizacji jaki chcemy osiągnąć - czy raczej każdemu to samo) vouchery do różnych sklepów, galerii, voucher na netflixa (nie tylko dla młodzieży), kosmetyki, zestawy herbaciane/kawowe z herbaciarni itp.

 

Pozdrawiam serdecznie i łączę serdeczne życzenia Świąteczne 🙂

A może warto kupić https://ganjafarmer.com.pl/7145-girl-scout-cookies.html?

Ja bym chciała bon na sprzątaczkę, żeby wywaliła mi wszytskie niepotrzebne rzeczy, albo żeby rodzina je sobie pozabierala. Heh. W duchu minimalizmu. Albo zrobić prezenty typu, cała rodzina pokazuje co ma niepotrzebnego i się tym wymieniamy.

No i zastanawiałam się nad takim dzbankiem ceramicznym z ceramiki Bolesławieckiej:

https://andyceramika.pl/dzbanki

Bardzo mi się ostatnio dzbanki spodobały:

Cześć, jeśli chodzi o prezenty, zawsze warto skonsultować się z rankingami. Ostatnio miałam okazję wybierać mop do mycia podłóg i skorzystałam z pomocy jednej z takich stron. Chciałam się podzielić z Wami linkiem do rankingów, które mi pomogły w podjęciu decyzji: https://rankingiproduktow.pl/ranking-mopow-do-mycia-podlog/.

PreviousPage 2 of 2