lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Samodzielne stworzenie infografiki

Dziewczyny - czy mogłybyście mi polecić proste narzędzia do samodzielnego robienia infografiki? macie sprawdzone metody?

Oj sporo ich jest. Wszystko zależy tutaj od tego czy zależy CI na programie, któy poprowadzi Cię za rękę oraz bedzie miał wiele gotowych szablonów. Czy może jednak potrzebujesz większej wolności w zrobieniu grafiki oraz masz jakieś doświadczenie.

Od siebie polecam ten artykuł:

https://kohai.pl/blog/najlepsze-aplikacje-do-tworzenia-infografik/

Możesz tutaj przejrzeć sobie najlepsze aplikacje do tworzenia infografiki. U mnie najlepiej sprawdziły się:

Piktochart - ma wersję darmową oraz płątną ale nawet sama darmowa wersja daje Ci wiele możliwości.

Snappa - jest skierowana do osób które raczej nie są profesjonalnymi grafikami, ma wiele ułatwień.

najpopularniejsza to chyba canva jest

Kornelia has reacted to this post.
Kornelia

Polecam coś popróbować w Gimpie 🙂

Zdecydowanie Canva będzie najprostsza, przede wszystkim dzięki temu, że ma dużo szablonów. Nie, nie reklamuję, nikt mi za to nie płaci (a szkoda haha). Sama korzystam i nieskromnie stwierdzę, że dobrze mi to wychodzi. Gimp np. wydaje mi się skomplikowany, napewno w pewnych kwestiach będzie lepszy, np. edycji poszczególnych elementów, ale nie będzie tak intuicyjny czy nie będzie tam szablonów, które można wykorzystać. Do tego fajne opcje pobierania, np w formie gif, mp4 - można robić animacje.