lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Sukienka dla panny młodej na poprawiny

Page 1 of 2Next

Drogie Panie,

we wrześniu wychodzę za mąż. O ile wybór sukni ślubnej przebiegł u mnie niespodziewanie łatwo, to znalezienie czegoś odpowiedniego na poprawiny sprawia mi problem. Nie byłam w życiu na zbyt wielu weselach, więc poszukuję inspiracji i rad od osób bardziej doświadczonych.

Nie wiem jak to jest wg etykiety.

Ja na swoje poprawiny mialam rowniez biala sukienke  tyle, ze w kolano, spod olowkowy, z minimalnymi rekawkami. Z paskiem czarnym, do tego czarne szpilki i bizuteria srebrno-czarna. Sukienka prosta z wytlaczanej tkaniny. Czytajac bloga zaliczylabym ja wg podzialu Hal do formalnej wizytowej ze wzgledu na prosty kroj bez zadnych falban.

W moim regionie panna mloda na poprawiny z reguly ubiera sukienke w jasnych kolorach glownie bialy, ecru lub pastelowy roz czy blekit. Dlugosc przed, w lub za kolano. Dlugie nie sa poki co przyjete.

Mogę polecić firmę Szyjemy Sukienki, niestety ich produkty nie należą do najtańszych. Są jeszcze produkty od Marie Zelie, ale opinie na ich temat są różne i trzeba sprawdzać materiał bo jedne stroje są z wełny a inne z dzianiny,

Myślę ,że sukienka w kremowym odcieniu byłaby odpowiednia. Ja polecam zakupy online, z tego względu ,że są praktyczniejsza. Ostatnio kurtkę kupiłam w taki sposób i bardzo polecam ! 😉

Na swoich poprawinach miałam sukienkę w kolorze sukni ślubnej (jasny krem), z podobnego materiału - dość sztywnej tafty, ale w zupełnie innym stylu. Szyta na zamówienie, inspirowana projektem Dolce & Gabbana z 1999 lub 2000 roku, ale bez kieszeni (do dziś żałuję), z krótkimi rękawami (w oryginale były za łokieć, dość szerokie u góry, zdecydowałyśmy o skróceniu żeby sukienka "weszła" pod żakiet, dopasowany do obu sukienek, z baskinką) Sukienka była leciutko za kolano, rozszerzana ku dołowi, z krótkim rękawkiem, dekolt w szeroką ale skromną łódkę, talia usztywniana jak w gorsecie, jednakże tylko do linii pod biustem. Warta każdej wydanej złotówki (mogłam zaszaleć gdyż suknię  ślubną otrzymałam "w darze" od starszej cioci, po kuzynce, która ją kupiła w Niemczech ale do ślubu nie doszło, suknia zaś była tak piękna, że nie chciała jej sprzedawać, wydała zatem dla rodziny, a ja ją przygarnęłam chętnie. Wystarczyło przerobić. Przesądna nie jestem. Zaoszczędzone fundusze poszły na uszycie żakietu i sukienki poprawinowej, o jakiej marzyłam od dawna) Moim zdaniem coś szalenie eleganckiego. Mam ją do dzisiaj, noszę na większe wyjścia dzienne. Dzisiaj w podobnych pojawia się Księżna Katarzyna. Jestem z niej (sukienki, nie z Księżnej) szalenie, wprost szalenie dumna! Cudowna pamiątka i do tego rzecz szalenie praktyczna (spokojny, elegancki krój). Gorąco polecam coś takiego!

P.S. Jeśli przyjmujemy opcję "ekonomiczną", czyli noszenie sukienki również i później, to być może lepszym kolorem będą pastele lub beż.

Sukienka na poprawiny powinna Ci się przede wszystkim podobać 😉 Będąc gościem na poprawinach zauważyłam, że panny młode wybierają zwykle długie bądź średniej długości sukienki koktajlowe w kolorach pastelowych albo w odcieniach bieli i kremu. Osobiście postawiłabym na delikatną, jedwabną sukienkę, elegancja i prostota zawsze się obronią. Ze sklepów poleciłabym Ci Risk made in Warsaw, Showroom oraz Swing (ich pastelowe Butterfly są absolutnie urocze)

Ilekroć byłam na poprawinach to Panny Młode wybierały sukienkę koktajlową, zazwyczaj w radosnych kolorach, choć zdarzyło się, że jedna ubrała granatową (jej ulubiony kolor).

I jak już wspomniano wcześniej - sukienka z poprawin często jest „recyklingowana” na inne okazje.

Cóż, może będę mało pomocna, ale ja na swoje poprawiny planuję założyć garnitur. Biały bądź wściekle różowy 😉

Wow. Awangardowo 🙂 na pewno będzie pięknie

Page 1 of 2Next