lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Szukam dobrych gier dla dziecka

Polećcie proszę gry, w które może grać 5-latek i ma w nie szansę wygrać z 10 latkiem? I oboje się będą przy nich dobrze bawili?

Bardzo duza roznica wieku - bedzie ciezko dobrac taka gre - jedyne co mi przychodzi do glowy to wszelkiego rodzaju gry losowe tzw turlanki/wyscigi ale czy 10 latek z tego bedzie czerpac przyjemnosc to juz ciezko powiedziec…
W kazdej zrecznosciowej na dzien dobry 10 latek wygra, w kazdej w ktorej jest strategia rowniez - jak patrze na polecenie to naprawde nie wierze ze w jakakolwiek 5 latek ma szanse z 10 latkiem.
Aczkolwiek polecam zajrzeć sobie do Eduksięgarni. W księgarni jest wiele wartościowych gier, może tam się coś znajdzie.

Może warto zwrócić uwagę na gry kooperacyjne, w których jest się jedną drużyną. Polecam Liska Urwiska i Zakodowany zamek (Kotek Psotek też jest super, ale nie wiem czy 10-latek się zainteresuje) - gram razem z 5 latkiem i sprawia mi to przyjemność. Dawno temu ze znajomymi graliśmy jeszcze w Małych powstańców, ale już nie jestem w stanie powiedzieć dla jakiej grupy wiekowej była przeznaczona.

Gry losowe też mają ciekawe mechanizmy np. Tajemnica zamku. Mój syn lubi także gry dla starszych np. Catan, Carcassonne, Domek i jest w stanie z nami wygrać, choć z naszej strony nie ma na pewno takiej zaciekłości, jaka może się pojawić w starszym bracie😉.