lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

W jaki sposób naprawić zęby?

Hej dziewczyny. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat zębów... mianowicie: moje ząbki sa proste, równe, ale... ale sa to ząbki palacza oraz przez min. redbulle mam bardzo cienkie szkliwo. Chcialabym poprawić je ze względów estetycznych ( tragedii nie ma) oraz odbudowac "zanik" szkliwa który skutkuje nadwrażliwością. Czy któraś z was miala moze ten sam problem? Jaką metoda "naprawilyscie" ząbki? Czy tylko licówki wchodza w grę? Pytam bo temat zębów jest mi totalnie obcy tzn możliwości jakie istnieją na rynku

Możesz zrobić to kompozytem tzw. Bonding. Ale jak masz większe pieniążki to rób licowki porcelanowe myślę, że nie ma tu lepszego wyjścia:) Ja robiłam parę pary poprawę zębów kompozytem jednak efekt Wow szybko się zatraca i mam zamiar zrobić licowki porcelanowe:)

Szczegolnie, ze oglądałam sobie efekty przed i po oraz są zachwycające....

Licówki: porcelanowe, kompozytowe

Jeżeli nie ma ubytków to polecam protokół Price'a. Można znaleźć w internecie.

Był to dentysta, który badał wpływ diety na zdrowie zębów obserwując plemiona pierwotne, u których nie występowały choroby zębów.

Po zastosowaniu protokołu oprócz remineralizacji zębów zauważono nawet likwidowanie samoistne ognisk próchniczych.

Dieta polega na wykluczeniu produktów przetworzonych, przede wszystkim mąki i cukru  i oparcie diety na produktach wspomagających odbudowę zębów takich jak codzienne jedzenie:

wątróbek z ryb, owoców morza, masła, surowego niepasteryzowanego mleka, szpiku kostnego, wywarów z ryb, mięsa z ryb i zwierząt, gulasze z wołowiny i ryb, mięso jeść również w postaci surowej (tatar, carpaccio), oraz organy wewnętrzne zwierząt i ryb.

ponadto dużo zielonych warzyw, owoce w postaci gotowanej, sok pomidorowy

suplementowanie tranu z dzikich ryb w postaci fermentowanego oleju z wątroby dorsza (1,5 łyżeczki) , witamin A, D, E i K

Świetnym źródłem wapnia przyswajalnego praktycznie w 100% są zmielone skorupki z jajek, najlepiej w połączeniu z sokiem z cytryny. Należy pamiętać o tym, ze skorupek nie wolno sparzać wrzątkiem, bowiem wówczas wapń zmienia się w nieprzyswajalny wapń nieorganiczny i będzie powodował powstawanie złogów i blaszek miażdżycowych. Należy je jedynie umyć, ewentualnie w razie obaw odkazić roztworem srebra koloidalnego, wysuszyć i zemleć. Jeść 1 łyżeczkę dziennie. Po zmieleniu wapń zachowuje aktywność przez 2 tygodnie.

Natomiast licówki, należy sobie to uświadomić, niszczą zęby, bowiem powierzchnię szkliwa należy przedtem zmatowić materiałem ściernym. Ponadto zawsze istnieje ryzyko rozwoju bakterii pod nieszczelną płytką.

 

Polecam po prostu wizytę u dentysta Hoża Warszawa, który sam oceni stan zębów i co można zrobić, aby prezentowały się lepiej. W moim wypadku były to wspomniane już licówki. Efekt wow, naprawdę warto!

Najlepiej wybierać dobrego stomatologa i dobry gabinet 😉 W miare możlwości raz na pół roku na NFZ pójść na wizytę. To co się da leczyć z funduszu, resztę prywatnie. Teraz też idę na wizytę gdzie przyjmuje  ortodonta dla dzieci na NFZ Chcemy skorzystać z okazji póki jeszcze syn może 😉