Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: ZdrowieWegetarianizm
lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Wegetarianizm

Czy są tutaj weganie i wegetarianie? Czy możecie doradzić jak najłatwiej przejść na dietę roślinną?

Warto na początku ograniczać, a nie z dnia na dzień całkowicie odstawić mięso (wiem, że niektórzy tak potrafią, ale dla zdecydowanej większości ograniczanie jest znacznie łatwiejsze).
Rób regularnie badania i staraj się dbać o dietę tak, żeby nie było żadnych niedoborów. Większość ekswegan zraziła się do diety przez niedobory (nie rozumiejąc, że mięso tego magicznie nie zmieni).
Na początku warto szukać jakiś zamienników mięsa (takich jak jadłeś na codzień). Np. jeśli uwielbiasz hamburgery spróbuj wege hamburgera, twoje śniadanie nie mogło obejść się bez parówki zjedz parówkę bezmięsna, uwielbiasz lasagne spróbuj wege lasagne.

W trakcie warto jest również przeprowadzić badania krwi, tak aby zobaczyć czy nie ma niedoborów. Taka opcja jest na przykład w tej przychodni w Skawinie https://rcmskawina.pl

Ciekawe informacje. W sumie nawet nie wiedziałam tego, ale co nie ma co się dziwić, bo jakby nie było człowiek cały czas się uczy. Teraz to przykładowo zainteresował mnie przewodnik The Bowl Book – kuchnia roślinna . Można znaleźć tam wiele przepisów warzywnych, jak i owocowych. Z tego co się dowiedziałam tamtejsze propozycje posiłków są niebanalne i w dodatku zachęcają do samodzielnego eksperymentowania.