lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Wydawnictwo KWE

Dzień dobry wszystkim Paniom i Panom,

długo się wachałam przed rozpoczęciem tego wątku, bo jak wiadomo nie powinno się oceniać książki po okładce, ale co zrobić gdy ta okładka jest tak piękna? ?

Ale zacznijmy może od początku, lata temu w ramach prezentu wpadła mi w ręce „Dama Kameliowa” wydawnictwa KWE. Z miejsca się w niej zakochałam - z jednej strony poruszająca historia tytułowej bohaterki, a z drugiej istny majstersztyk introligatorstwa (przynajmniej na poziomie książek ogólnie dostępnych w księgarniach). Jak tu się nie zachwycić tymi wszystkimi zdobieniami? I co ważniejsze, przynajmniej na moje niewprawione oko, książka jest szyta, a nie sklejana, więc dużo wygodniej się ją czyta i nie zamyka się, gdy się ją na chwilę odłoży. Książka ideał można by rzec! Nie przesadziłabym twierdząc, że jest ozdobą mojej biblioteczki.

Ale wracając do sedna. Od jakiegoś czasu staram się zdobyć kolejne pozycje tego wydawnictwa, a że już nie istnieje od jakiegoś czasu, jest to niezwykle kłopotliwe. Co prawda co jakiś czas pojawiają się na różnych serwisach aukcyjnych, ale albo właściciel nie zgadza się na wysyłkę, albo sprzedaje jedynie w większym komplecie (a skąd nagle biedna studentka wyciągnie „zbędne”  dwa, trzy tysiące złotych?), albo są w tak opłakanym stanie, że nie wiadomo czy w ogóle dojadą w jednym kawałku...

I tu pojawia się moje pytanie, a może ktoś z naszej małej społeczności miałby akurat na zbyciu kilka takich pozycji? Głównie poluję na „Krzyżaków” i „Fausta”, ale z miłą chęcią się zaopiekuję wszystkimi jakie by się pojawiły (KWE, z tego co się orientuję,wydawało jedynie klasykę, więc prędzej czy później i tak bym kupiła wszystkie tytuły wzbogacając biblioteczkę)

Byłabym też wdzięczna za wszelkie informacje, gdyby ktoś gdzieś na takie książki natrafił. Pomocy nigdy za wiele ?

Hal Kozłowska and Bloodorange have reacted to this post.
Hal KozłowskaBloodorange

A tutaj? https://tezeusz.pl/wydawnictwo/kwe