lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Zabawy weselne

Jakie macie zdanie na temat zabaw weselnych?

Czy organizowaliscie takie zabawy ?

Czy bez zabaw wesele bedzie nudne?

Tak szczerze to cięzko jest mi sobie wyobrazić wesele bez żadnych zabaw. Zwykle nie przepadam za oczepinami, bo zabawy często są głupie, ale byłam na kilku weselach na których oczepiny były zrealizowane w eleganckiej oraz fajnej formie. Bez głupich zabaw 😉 Wystarczy po prostu poczytać sobie o zabawach w sieci oraz wybrać takie zabawy weselne, które będa Ci odpowiadały. Oraz które nie będą dla Ciebie żenujące. A jest ich wbrew pozorom sporo.

 

O jej, ale wesele bez zabaw, no jakże to tak? Tak, ostatnimi czasy niektóre pary decydują się na organizację wesela bez zabaw weselnych. Sama byłam kiedyś na weselu, gdzie Młodzi zrezygnowali z zabaw argumentując to, że są "głupie i żałosne" no cóż bardzo mi tego brakowało, nie było też muzyki disco polo, przy której również świetnie się bawię (ale oczywiście tą kwestię mogę zrozumieć, bo nie każdy jest jej fanem jak ja). Osobiście uważam, że faktycznie są zabawy wprowadzające niektórych gości w zakłopotanie ale żeby tego uniknąć na własnym weselu omówiłam wcześniej z orkiestrą, które zabawy chcemy, a których absolutnie byśmy sobie nie życzyli. Bardzo podobało mi się, że orkiestra na samym początku wesela zorganizowała taką lekką zabawę angażującą wszystkich gości (starszych i młodych) w kółeczku do zapoznania się i przełamania pierwszych lodów :).

Z takich moich osobistych przemyśleń to brakuje mi trochę klimatu wesel lat 90 na których byłam gościem jeszcze jako dziecko, gdzie ludzie dali się ponieść w dużej mierze samemu klimatowi wesela (śpiew przy stołach, zabawa, poprawiny na drugi dzień, dużo rodziny, zaproszeni sąsiedzi i wiejska kapela, która piła z gośćmi, a nawet ksiądz, który również bez skrępowania mógł się napić z kieliszka), mam wrażenie, że teraz ludzie są bardziej zachowawczy w kwestii organizacji przyjęcia i skupiają się zbyt mocno na otoczce zewnętrznej (kolor bieżników, dodatków na stół, kwiatów, model samochodu, którym Młodzi pojadą do kościoła itp.). Wierzcie mi z perspektywy czasu to schodzi na drugi plan, a w pamięci zostają emocje związane z weselnym flow i energii, którą tworzą bawiący się ludzie. Nie odbierajcie sobie przyjemności z wygłupów, zabaw, dajcie się ponieść spontaniczności!

Ale bym teraz poszła na wesele :))

A gdzie byście się wybrały najchętniej na wesele?

Wesele to jedna z ważniejszych okazji w życiu każdego człowieka, dlatego trzeba zadbać o wszystkie szczegóły. Oczywiście nie może zabraknąć różnego rodzaju atrakcji. Jednak w pierwszej kolejności zadajmy sobie pytanie ile tak właściwe chcemy wydać na ten cel. Na dobrą sprawę to można nawet zorganizować wesele w stylu jaki widzimy tylko na filmach ale od strony finansowej jest to mało opłacalne. W ten sposób nigdy nie odzyskamy włożonych pieniędzy bo aż tak chojnych gości nie znajdziemy 🙂 Natomiast w kwestii wyboru sali mamy do wyboru tak popularne opcje jak wesele w górach . Szczerze powiedziawszy to jeszcze na takim nie byłam ale po zobaczeniu przykładowych zdjęć mam wielką ochotę 🙂 Zainteresowani znajdą szczegółowe informacje tutaj - https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/t-wesele-w-gorach/ Dostępnych jest kilka świetnych lokalizacji przy czym widokie zapierają dech w piersiach.

Bardzo klimatycznie , też chciałam zrobić w namiocie (70/80 osób) i jak się orientowałam w kosztach (województwo Podlaskie) to wychodzi na to samo co na sali, a rzeczy do załatwienia jest o wiele więcej, chyba że wesele organizujesz w namiocie przy jakimś hotelu, który zajmuje się tym od A do Z. Powinno się też zadbać o odpowiednie sztućce https://karczmabrzozowo.pl/niezbedne-akcesoria-podczas-imprez-plenerowych-sztucce-jednorazowego-uzytku/

Pewnie da się bez podłogi, ale musisz pamiętać o tym, że pogoda nie zawsze jest słoneczna, w nocy bywa zimno, więc trzeba pomyśleć o ogrzewaniu, wynajem stołów, krzeseł, zastawy, cateringu, oświetleniu, dostępie do prądu, toaletach (bardzo nie chciałam żeby goście korzystali z toitoi - jak dla mnie duży minus), dekoracjach... ja zrezygnowałam z tego pomysłu, za dużo nerwów a koszty te same.

Hej, potrzebuję Waszej pomocy! Czy ktoś był już na weselu w sali weselnej w Międzybrodziu https://salaonesto.pl/sala-weselna/? Chcielibyśmy tam zorganizować nasze przyjęcie, ale nie mamy żadnych informacji na ten temat. Proszę o wszelkie opinie!

My dzień przed ślubem byliśmy na sali zanieść rzeczy do naszego apartamentu i przy okazji zobaczyłam łazienkę. Okazało się, że jest sama deszczownia bez wylewki ani słuchawki , a nie miałam w planach myć włosów więc wzięłam ze sobą czepek kąpielowy.

http://www.alkoparty.pl/wodki

Od siebie polecam również zajrzeć sobie na stronę - w poszukiwaniu odpowiedniego alkoholu na wesele. Można znaleźć wiele różnych odmian wódki.