lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Zaproszenie do korespondencji tradycyjnej

Drogie adeptki sztuki życia,

czy nie uważacie, że prowadzenie tradycyjnej korespondencji nigdy nie wychodzi z mody, a papeteria ma swój urok? Poszukuję bratniej duszy do wymiany listów na tematy związane z szeroko pojętą kulturą oraz kulturą życia codziennego.

Mam nadzieję, że mogę komuś sprawić odrobinę przyjemności przy kolejnym otwarciu skrzynki pocztowej. Liczę na wzajemność! 😉

 

Karolina has reacted to this post.
Karolina

To znakomity pomysł! Już od jakiegoś czasu się rozglądałam za jakąś listowną partnerką (lub partnerem!). Niestety mało kto ma chęci i czas by poświęcać go na tak wymagający i niezbyt praktyczny sposób komunikacji. A wymiana listów na tematy około kulturowe zdaje się samą esencją ducha naszego „szkolnego” kącika ?

Sylwia has reacted to this post.
Sylwia

Piękny pomysł! Jestem zainteresowana, aczkolwiek zdecydowanie jestem bardziej pocztówkowa, więc jeśli jest tu osoba chętna na wymianę właśnie pocztówek, to zachęcam do kontaktu.

Cytat z Karolina data 28 marca 2020, 23:02

To znakomity pomysł! Już od jakiegoś czasu się rozglądałam za jakąś listowną partnerką (lub partnerem!). Niestety mało kto ma chęci i czas by poświęcać go na tak wymagający i niezbyt praktyczny sposób komunikacji. A wymiana listów na tematy około kulturowe zdaje się samą esencją ducha naszego „szkolnego” kącika ?

W takim razie proszę o kontakt drogą elektroniczną pod adres philomena.stempczynski@gmail.com.

Już się cieszę nadejsciem pierwszego listu, tym razem jeszcze elektronicznego?

 

Cytat z Merteuil data 29 marca 2020, 21:26

Piękny pomysł! Jestem zainteresowana, aczkolwiek zdecydowanie jestem bardziej pocztówkowa, więc jeśli jest tu osoba chętna na wymianę właśnie pocztówek, to zachęcam do kontaktu.

Taka forma choć krótsza i tak piękna. Życzę powodzenia!

Cytat z Merteuil data 29 marca 2020, 21:26

Piękny pomysł! Jestem zainteresowana, aczkolwiek zdecydowanie jestem bardziej pocztówkowa, więc jeśli jest tu osoba chętna na wymianę właśnie pocztówek, to zachęcam do kontaktu.

Nie wiem, czy się do tego nadaję, ale chętnie bym spróbowała z pocztówkami 🙂 Kiedyś dość długo pisałam listy z przyjaciółką z liceum, ale kontakt się urwał. Teraz nie mam dużo czasu na listy, ale o pocztówkach myślałam całkiem niedawno, ze nie mam ich komu wysyłać.

Jeśli jest Pani zainteresowana proszę o kontakt na kpirozek@gmail.com.

 

Dołączam się do zachwytów nad pomysłem! Za czasów licealnych pielęgnowałam tę, dzisiaj już można powiedzieć, sztukę. Aż odezwały się we mnie sentymenty i tęsknota za radością przy otrzymywaniu kolejnych listów. Miałam nawet dedykowaną skrytkę, by zachowywać liściki, jako pamiątki znajomości.
Czy któraś z Pań jeszcze nie ma pary? Poproszę o informację tutaj albo na anboczkowska@gmail.com

Cytat z Merteuil data 29 marca 2020, 21:26

Piękny pomysł! Jestem zainteresowana, aczkolwiek zdecydowanie jestem bardziej pocztówkowa, więc jeśli jest tu osoba chętna na wymianę właśnie pocztówek, to zachęcam do kontaktu.

Chętnie wymienię się pocztówkami! Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę zapraszam do kontaktu jablonskanicola@yahoo.com 😉

mogę polecić bo w Krakowie nie znam nikogo a w stolicy znam kilka firm godnych polecenia bo moi znajomi stale się przeprowadzają z mieszkania do mieszkania, taki urok mieszkania w wynajętych mieszkaniach niestety