Ścieżka forum - jesteś tutaj:FORUMTematy rozmów: KosmetykaDobre perfumy
lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Dobre perfumy

Page 1 of 3Next

Czy dobre perfumy musza być drogie?

Jakie zapachy polecicie? Ciekawi mnie, co podoba sie płci przeciwnej.

Nie ma uniwersalnych "dobrych" perfum 😉 Warto testować zapach na skórze przed zakupem, ponieważ w zależności od ph będzie miał inną trwałość.

Lubię zapachy Elizabeth Arden, w cenie kilkudziesięciu złotych można mieć naprawdę ładny i elegancki zapach. Ja używam "Beauty", ale inne też są warte uwagi (Green tea, Sunflower czy 5'th Avenue). Laura Biagotti "Roma" czy "Venezia" są też dosyć tanie, ale już cięższe i bardziej otulające na jesień lub zimę. Burberry "London" można mieć poniżej 100 zł, różany i dyskretny zapach, bardzo dobry na codzień szczególnie jesienią.

Z wyższej półki cenowej uwielbiam markę Narcisso Rodriguez - to nowoczesne kompozycje o zapachu piżma, Flower by Kenzo (pudrowy i jednocześnie wiosenny, czasami ciastkowy, aż chce się je ugryźć) Lanvin "Oxygene" na lato, bo jest ozonowy i kojarzy mi się z wodą.

Podobają mi się też zapachy marki Thierry Mugler, są bardzo charakterystyczne i warto się z nimi zapoznać.

Często kupuję w perfumeriach internetowych, ponieważ w Sephorach i Douglasach ceny potrafią być dwa razy wyższe. Polecam e-glamour oraz notino, zawsze wszystko było w porządku z przesyłką, a produkt oryginalny. Niestety trzeba uważać na podróbki.

Polecam blog Marcina Budzyńskiego nez de luxe, gdzie można znaleźć mnóstwo recenzji perfum i porad jak uczyć się zapachów.

To co podoba się płci przeciwnej to znowu indywidualna kwestia. Ja spotkałam się z opinią, że mogą to być zapachy takie jak Versace "Crystal Noir", "Euphoria" Calvina Kleina, czy "Womanity" Muglera. Dla mnie bardzo komplementogennym zapachem okazał się Lady Million, ale już tak za nim nie przepadam.

Ineska and Magda Gie have reacted to this post.
IneskaMagda Gie

Absolutnie nie musi być drogi. Mogę Wam dziewczyny polecić perfumy Love & Desire . Sa to perfumy z feromonami. Może sama buteleczka nie jest jakaś za specjalna z wyglądu ale rzeczywiscie podobają się mężczyznom ( kobietom w sumie również). Jak do tej pory nie zebrałam tylu komplementów w pracy jak właśnie za te feromony.Zapach bardzo mocny, trzymają się na ciele cały dzień. Na ubraniach czuć je również na drugi. Zapach lekki, kwiatowy. Taki na lato.

**emk** and Ineska have reacted to this post.
**emk**Ineska

Dla mnie perfumy są niezwykle intymną sprawą, nigdy nie dzielę się informacją czym pachnę oraz nie wypytuję o to nikogo. Zresztą, każda skóra inaczej podbija zapach i ludzie tak bardzo różnie odbierają bodźce zapachowe, że ich polecanie nie ma najmniejszego sensu. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzanie zapachów na własnej skórze. Odkrywanie, rozpracowywanie i kolekcjonowanie zapachów było moją pasją przez wiele lat, na szczęście znalazłam swoje złote Graale i zminimalizowałam kolekcję do trzech pozycji: codziennej/do pracy, odświętnej, domowej/rekreacyjnej oraz jeden zapach na upały. Jestem z nimi kojarzona, moja szafa niejako przesiąka tymi aromatami, przez co ubieranie się jest dodatkową przyjemnością. Uwielbiam pachnieć, ale mimo wszystko dbam o to, żeby używać perfum w rozsądnych ilościach, tak żeby ich projekcja nie przekraczała 10-15 cm od ciała.  Tak, żeby czuły je osoby, z którymi mam bliski kontakt, uważam za ogromny nietakt narzucanie otoczeniu intensywnych zapachów. Niestety, często się z tym spotykam, szczególnie w komunikacji miejskiej, teatrach, kinie i, o zgrozo, miejscach takich jak przychodnie lekarskie czy szpitale. Przydałby się tekst o etykiecie używania perfum. Ostatnio w jednej z perfumerii sieciowych widziałam panią obficie pryskającą się wieloma zapachami - testerami jednocześnie na wszelkie partie ciała, również pod pachami. Ewakuowałam się czym prędzej.

Waga12 has reacted to this post.
Waga12

Zgadzam się z Ineską, że perfumy to bardzo intymna rzecz i nie ma sensu inne osoby wypytywać o ich zapachy. Na kazdym zapach będzie trochę inaczej wyczuwalny, w zależności od pH i czasu jaki upłynął od spryskania się nimi. Najlepiej chodzić wielokrotnie do perfumerii i testować na sobie różne zapachy- oraz zbierać próbki perfum przy każdej możliwej okazji.
Myślę, że etykieta używania perfum to byłby ciekawy temat dla Hal. Ważne to jest zwłaszcza dla miłośniczek cięźszych i intensywniejszych zapachów( np Opium YSL, Pani Walewska, Shalimar z Guerlain, Angel od Thierry’ego Muglera czy Chanel No 5)- zapachów które same z siebie są bardzo intensywne i naleźy używać ich oszczędnie.
Trzeba też mieć na uwadze, że nasz nos przyzwyczaja się do zapachu a nie perfumy sie psują i słabo trzymają. Mam koleżanki w pracy, co pryskają sie perfumami(edt) co godzinę(noszą butelkę w torbie).

Ineska has reacted to this post.
Ineska

Co do tego jakie perfumy podobają sie facetom. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. Taka wiedza mi nie potrzebna. Bo i po co? Czy jakbym przeczytała gdzieś że np. facetom podoba się Angel(Mugler) to bym porzuciła moje ulubione perfumy, które używam od dawna? Nie.

Ineska and Weronika Poskrobko have reacted to this post.
IneskaWeronika Poskrobko

Hal już pisała o perfumach: https://sztukawyboru.club/o-etykiecie-zapachow-i-troche-o-ich-magii/

Wydaje mi się, że był też kiedyś wpis "Pani pachnie jak tuberozy", ale nie mogę go znaleźć, więc może to było tylko na IG.

Ineska has reacted to this post.
Ineska

Sama zastanawiałam się kiedyś nad perfumami z feromonami ale nigdy nie miałam okazji przetestować. Tak się zastanawiałam czy rzeczywiście mogą działać,czy nie jest to aby jedynie efekt placebo... Czy używasz ich jedynie na wieczór czy zdarza Ci się używać ich codziennie? Oraz gdzie je znajdę? Kupujesz w sieci czy może mogę wybrać sie do jakiejś stacjonarnej drogerii ( typu rossman czy hebe). ?

Mi się wydaje, że feromony to raczej placebo. Warto wiedzieć, że feromony w perfumach są syntetyczne. Naturalne feromony zwierzęce kosztują kilkaset złotych za kilka ml, zatem w buteleczce za powiedzmy 100 zł nie ma możliwości, aby je znaleźć.

Zdarza się, że te zapachy z feromonami są po prostu ładne, ale mnie odstrasza ich marketing. W opisach producenci zapewniają o większej pewności siebie, sukcesach w życiu towarzyskim i zawodowym oraz maksymalnym seksapilu. Mam wrażenie, że osoby zdesperowane czy bardzo samotne mogą sięgać po takie specyfiki w nadziei na polepszenie swojej sytuacji, zamiast kupić zapach, który naprawdę im się spodoba.

Cytat z Anna Kareta data 26 sierpnia 2020, 09:04

Czy dobre perfumy musza być drogie?

Jakie zapachy polecicie? Ciekawi mnie, co podoba sie płci przeciwnej.

Panom nie podobają się perfumy bo zaburzają naturalny zapach kobiety. Tak więc jeśli masz w planach gorącą noc to raczej woda i mydło:)))

Ineska and Merteuil have reacted to this post.
IneskaMerteuil
Page 1 of 3Next