lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Kuchnia z salonem czy osobno?

PreviousPage 2 of 2

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że dom wymaga od nas w pewnym sensie poświęcenia czasu na sprzątanie i obowiązki wokół domu. Jak już wcześniej wspominałam mieszkam w małym mieszkanku i sprzątanie w nim też nie jest taką sielanką jakby się mogło wydawać z wagi na małą powierzchnię. Umycie/odkurzenie podłóg wymaga przesuwania mebli i innych gratów typu odkurzacz, mop i jeszcze do tego pełzające niemowlę. Z własnego doświadczenia wiem, że szafki w łazience oraz w salonie chcemy mieć wiszące, żeby łatwo można było umyć podłogi, chcemy mieć schowek na miotły, szufelki, wiadra, żeby takie rzeczy nie poniewierały się po domu. Długo zastanawialiśmy się nad projektem domu i układem pomieszczeń tak żeby był on dopasowany do naszych potrzeb życiowych, a nie był jakimś spontanicznym wyborem podyktowanym modą lub tym, że wybrany projekt fajnie prezentuje się w katalogu - codziennie życie zweryfikuje funkcjonalność niektórych rozwiązań jak np. wspomniana kuchnia.

 

 

Makosza has reacted to this post.
Makosza

Dobrym pomysłem jest skoro oboje pracujecie najęcie sprzątaczki raz w tygodniu, powiedzmy w piątek czy w sobotę, żeby posprzątała po całym tygodniu, nie jest to także rozwiązanie bardzo kosztowne a szalenie poprawi komfort życia. Nie ma nic gorszego niż sobota, którą poświęca się na zaległe obowiązki domowe, na które nie było czasu w tygodniu, nawet gdybyś wyszła na zero, opłaci się to.

Makosza has reacted to this post.
Makosza

Renata, biorę taką opcję pod uwagę. Oczywiście zobaczymy jak finansowo pochłonie nas budowa domu oraz kredyt ale tak jak wspomniałaś, wynajęcie kogoś do pomocy przy domu raz w tygodniu (a!) niech nawet będzie raz na dwa tygodnie to baaaardzo duża pomoc, tym bardziej, że sama mam zamiar wrócić do pracy jak moja pociecha pójdzie do przedszkola. Obserwuję wśród otoczenia, że coraz więcej młodych ludzi korzysta z pomocy pań sprzątających i to jest super, że pozwalamy sobie na taki luksus :))

Makosza has reacted to this post.
Makosza

To nie luksus lecz konieczność:)

Życzę Ci dużo szczęścia w swoim miejscu na ziemi.

Makosza has reacted to this post.
Makosza
Cytat z Renata data 28 września 2020, 15:17

To nie luksus lecz konieczność:)

Życzę Ci dużo szczęścia w swoim miejscu na ziemi.

Dziękuję 🙂

Hmm, macie rację. Zastanawia mnie tylko jedno... Ponieważ salon z kuchnią ze względów praktycznych jest słaby, jednak jest coś, co mnie przyciąga do takiego rozwiązania. W sumie nawet nie wiem, co to takiego jest... po prostu ta przestrzeń itp.... muszę jeszcze pomyśleć.

 


Znalazłam świetny recaro monza is. Jest to fotelik dla mojego dziecka, który świetnie się sprawdza!

Osobno 😉 Pamietajcie też o odpowiednim uporządkowaniu https://kraften.pl/magazynowanie-towarow-najwazniejsze-informacje-81

PreviousPage 2 of 2