Sztuka Wyboru
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Menu na przyjęcie domowe

Nie zgodzę się. Espresso i cappuccino nie da się zrobić w domowych warunkach nawet w przybliżeniu tak dobrego jak w kawiarni. Ponieważ są to moje dwa ulubione rodzaje kawy, chodzę do kawiarni. Ekspresy profesjonalne mają cisnienie 30 barow a domowe 5. W domu robię kawę z wietnamskiego zsparzacza kropelkowego do ktorego najlepiej pasuje wietnamska kawa:)) albo parze w tygielku po turecku .

Cytat z MartaJotko data 6 stycznia 2021, 18:59

Co polecacie w kwestii deserów? Zastanawiam się jaki rodzaj kawy wybrać na przyjęcie. Ostatnio dostałam w prezencie ekspress ciśnieniowy i nie miałam jeszcze okazji używać 🙂

Jak najlepszy:) W sumie kwestia przyzwyczajenia. Polecam Woseba  Gold Mocca wg mnie lepsza niż Lawazza a kosztuje dwa razy mniej . Interesująca propozycję kaw na sprzedaż do parzenia w domu  mają sieciowe kawiarnie. Mnie pasuje kawa od Grycana i że Starbucks'a.

Można też wyszukać sobie palarnie w Polsce i zamówić kilka próbek do degustacji.

W przygotowaniu dań oraz przekąsek na przyjęcie mi już od dłuższego czasu pomaga Lewiatan gazetka. Mnóstwo tam przeróżnych przepisów, zarówno na przyjęcie, jak i na śniadanie, obiad czy kolację. Wypróbowałam już chyba ze 30 przepisów od nich, każdy wyszedł smakowicie.