lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Sklepy z eleganckimi butami

PreviousPage 2 of 2
Cytat z ania.ka data 26 kwietnia 2020, 13:18

Castañer wysyła do Polski ? i ja przeglądam ich stronę po angielsku.

https://www.castaner.com/en-uk/send-conditions/#send

Zapytałaś o eleganckie buty, więc nie wiedziałam czy chodzi o takie na specjalne okazje,(dlatego napisałam o Rachel Simpson) czy też takie do garderoby codziennej ?

Tak, Rachel Simpson ma dość wysokie ceny, ale też i jakość. Więc ja to traktuje jako inwestycję na lata.

Hmm, bo nie doprecyzowałam co to znaczy „eleganckie”- elegancja na codzień- czółenka niższe i wyższe, nie adidasy ani inne sneakersy. Ale też niw buty balowe a tak dla mnie wyglądają buty Rachel Shoes. Nie podważam ich jakości, jednak wesele to naprawdę rzadka okazja.
Ja trafiłam na stronę Castanera w wersji hiszpańskiej i włoskiej ? ich buty są bardzo ładne- nie super-eleganckie ale na codzień jak najbardziej się nadają. Ciekawe jak z brudzeniem się tego kremowego materiału z przodu buta.

Nie wiem, ale mogę dac znać jak ten materiał się zachowuje jak je sama wypróbuję ?, bo zamówiłam właśnie takie kremowe na koturnie, powinny przyjść za parę dni.

Z polskich Marek jest jeszcze Wittchen ? teraz można upolować super okazje. I mają również rozmiar 35.

Zamówiłam ostatnio takie i czekam aż dojdzie przesyłka (mieszkam w UK)

https://www.wittchen.com/buty-damskie,p7156129#905038

Mam nadzieję że się sprawdzą. Ogólnie nie przepadam za zakupami online, ale w obecnej sytuacji niestety to jedyne rozwiązanie..

 

Zależy jeszcze co, ale na przykład odzież to kupuje najczęściej w znanych mi sklepach online . Przymierzam się właśnie do tego, aby zamówić sobie jakieś fajne botki https://fashionpolska.pl/botki . Przydadzą mi się na wyjazd z przyjaciółmi. Uwielbiam podróżować po Polsce, więc wygodne obuwie bardzo mi się przyda. Mam nadzieję tylko, że pogoda dopisze i będzie ciepło. Już nie mogę doczekać się urlopu i kiedy oderwę się od codzienności w pracy.

izabela_cw@yahoo.com has reacted to this post.
izabela_cw@yahoo.com

Sama mam wiecznie problem z kupieniem dla siebie eleganckich butów bo jestem posiadaczką sporej stopy, I po prostu wiele butow na mnie nie pasuje. A jeśli już coś się znajdzie w sklepach stacjonarnych, to niekoniecznie mi sie podoba. Jedynie z butami sportowymi nie mam problemu, bo przecież wiele modeli to typowe modele unisex, które pasuja zarówno do niej, jaki o do niego.

Jeśli miałabym tutaj polecić dobry sklep, to będzie to sklep Buty xl. W sklepie jest spory wybór eleganckich butów dla kobiet o dużej stopie 🙂

Myślę, że jest pewna granica stosunku ceny do jakości, której nie da się przeskoczyć. Weźmy np. skórzane buty - miałam zimowe kozaki małej polskiej firmy, kupione za 200zł, nosiłam je 7 lat. Czy buty za 1000zł przetrwają 35 sezonów? Nie sądzę. Wydaje mi się, że trzeba kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i nie przepłacać tam, gdzie nie trzeba. Dobre jakościowo buty to dla mnie maksymalnie 500zł, powyżej tej kwoty to już tylko marża marki luksusowej i płacenie za ładne logo. Płaszcz z dobrej wełny i na lata max. 1000zł, chociaż upolowałam taki z wełny i kaszmiru za 199 i po trzecim sezonie jest jak nowy. Mam ulubioną markę, w której kupuję zwykłe bluzki za ok. 80-100zł na przecenie, ale różnica w jakości w porównaniu do sieciówek jest kolosalna i uważam, że warto.
Można wydać dużo i kupić bubel, można wydać mało i kupić coś super. Myślę, że cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem trwałości.
izabela_cw@yahoo.com has reacted to this post.
izabela_cw@yahoo.com

Specjalnie założyłam konto, żeby zapytać, bo widziałam, że któraś z was kupowała sobie (nie tak dawno temu) Wittcheny, więc może ktoś mnie poratuje...
Dziś grzebiąc w internecie dotarłam do tego, że Wittchen posiada buty w rozmiarze 35. Do tego na moje oko wcale nie jakieś babcine fasony, klasyczne, z daleka jakość wygląda okej i wybór jest.... spory, co sie nie tak często zdarza zwłaszcza, jeśli szukamy średnich obcasów na codzień - te 7-8 cm jest akurat (moim zdaniem).
No ja sie zawsze zastanawiam dla kogo są te buty w wiekszosci sklepów po 10-11 cm szpile, ale może inne kobiety jakieś inne kręgosłupy mają i są w stanie tak na codzień do spódnicy czy sukienki pomykać. Ja niestety nie.
Ktoś powie, że to na sylwestra czy inne weselne okazje? Okej, ale jak wejdzie sie do niektórych sklepów to 3/4 asortymentu tak wygląda. Albo są niższe, ale oczywiście tylko od 36 w góre.
Ale, ale! Do rzeczy:
Ponieważ nie mieszkam już w Polsce i bywam tam od wielkiego dzwonu to szkoda mi to w razie czego zamawiać w ciemno i zaraz odsyłać z powodu fundamentalnej kwestii- rozmiaru, no i chciałabym zapytać: Czy któraś z was tutaj, moje drogie, ma na stanie buty marki Wittchen, uwaga, rozmiar 35, i jest w stanie mi odpowiedzieć na pytania:
- Jak z jakością tych butów?
- Czy to jest takie autentyczne 35, czy nie? (Lub, co by mnie zachwyciło- podać mi faktyczny rozmiar wkładki, wlasnoręcznie zmierzony?)
Jestem zdezorientowana bo stronka Wittchena swoje- podaja aż 23,3 cm przy rozmiarze 35... Natomiast Zalando, które również Wittchena ma w ofercie, podaje zaledwie 22.02 cm Jest to aż 1cm róznicy. Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby któraś z was potrafiła i chciała rozwiać moje wątpliwości :)!

Cytat z Fallen~ data 12 grudnia 2020, 01:15

No ja sie zawsze zastanawiam dla kogo są te buty w wiekszosci sklepów po 10-11 cm szpile, ale może inne kobiety jakieś inne kręgosłupy mają i są w stanie tak na codzień do spódnicy czy sukienki pomykać. Ja niestety nie.
Ktoś powie, że to na sylwestra czy inne weselne okazje? Okej, ale jak wejdzie sie do niektórych sklepów to 3/4 asortymentu tak wygląda. Albo są niższe, ale oczywiście tylko od 36 w góre.

@fallen

te szpilki 10-centymetrowe to są to buty tylko do wyglądania. W tym się nie chodzi tylko siedzi i ładnie wygląda.

Co do butów Witchen- kiedyś przymierzałam sandały od nich w rozmiarze 35 i były na mnie za szerokie, więc sobie tę linię obuwniczą odpuściłam

Hey dziewczyny . Jakie buty byście polecily
-żeby były na płaskiej ale lepiej gumowej podeszwie
-pasowały do różnych sukienek i spodni (uniwesalne)
-żeby były wygodne
-dało się w nich tańczyć całą noc
-tylko nie baleriny zwykle
-żeby się nie slizgaly na podłodze
I teraz pokazujcie propozycje (najlepiej zdjęcia)
Idę na wesele i sikam fajnych wygodnych butów do eleganckiej sukienki ale żebym później mogła je nosić do sukienki innej albo do legginsów i koszuli czy do cokolwiek innego

https://suzana.pl/blog/odkryj-szalowe-buty-z-krysztalkami.html

PreviousPage 2 of 2