Sztuka Wyboru
lub Zarejestruj aby założyć posty i tematy.

Stylowe ubrania dla dzieci

Wydaje mi się, że ważnym elementem wychowania dziecka jest kształtowanie jego wrażliwości estetycznej, w tym przez odpowiedni strój.

Z ciekawością oglądam stylizacje jakie dla swoich dzieci tworzy Mimi Thorisson. Jest w nich i francuski szyk, ale i luz potrzebny dzieciom.

I tu moje pytanie - jakie marki odzieżowe dla dzieci polecacie? Chodzi o ubrania wyjątkowe i stylowe.

Sama polecam:

• Newbie
  • Sergent Major
  • Petit Bateau

Ubrania mi sie podobaja. Jednak sama staram się zwracac uwagę nie tylko na firme ale głównie na jakość wykonania

na to w jakich warunkach są produkowane ubrania oraz buty - wolę te produkowane w Polsce

na to z jakich są materiałów i tkanin

jak również czy mają odpowiednie certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa

Szczególnie ważne jest to w przypadku butow. Dobrze jest kierować się firmą, która ma doświadczenie w produkcji dziecięcego obuwia. Dobre buty ma Befado.

Jestem tego samego zdania co poprzedniczka 🙂

Dokładnie, trzeba jeszcze pamiętać o tak ważnym aspekcie jak wygoda naszego dziecka. Często o tym zapominamy i później dziwimy się dlaczego nie chce nosić danych rzeczy. Zawsze musimy zadawać wiele pytań nawet odnośnie tak trywialnych rzeczy jak skarpetki. Na rynku znajdziemy wiele produktów, często niewiadomego pochodzenia. Mogą one powodować różnego rodzaju efekty uboczne jak podrażniona skóra stóp. Nie warto szukać oszczędności jak w rozsądnych cenach znajdziemy produkty polskich firm pokroju Wola - https://www.wola.pl/dzieciece/ Da nam to gwarancję zadowolenia ze względu na użycie wysokiej jakości materiałów 🙂

Newbie mają swietne ciuszki dla dzieci jednak widzę tutaj jedna wadę tej firmy. Mianowicie ubrania są dość drogie, tak wiec sama jeśli kupuje to staram się kupować w serwisach z używanymi ubraniami takimi jak szafa czy vinted. Dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań tak wiec nie wiem czy jest sens kupować dla nich ciuszki w takiej wysokiej cenie.

Ze swojej strony polecam jeszcze sklep Frazesy. Bardzo duży wybór fajnych oraz konkretnych ubrań, wiele razy tam kupowałam ciuszki dla córki oraz byłam bardzo zadowolona

Co polecacie w kwestii wyboru ubranka na Chrzest? (nie chcę zakładać osobnego tematu)

Trudno nie zgodzić się z jednym, Chrzest Święty to wyjątkowa okazja wymagająca odświętnej oprawy. Na uroczystość zapraszamy rodzinę i najbliższych dlatego nasze dziecko powinno wyglądać pięknie. Pamiętajmy przy tym o jego komforcie aby przez cały dzień miało uśmiech na twarzy. Zapomnijmy o twardych, ciasnych bucikach niemowlęcych czy drapiących sweterkach. Nadal najpopularniejsze są klasyczne zestawy takie jak biała koszula z muszką i grantowe spodenki dla chłopca. W zależności od budżetu jaki przewidujemy możemy także wybierać w garniturkach szytych na miarę. Z pewnością doda to wiele w aspekcie wizualnym. Natomiast dla dziewczynki sprawdzi się elegancka sukienka. Najwięszy wybór ubranek znajdziemy w sklepach internetowych takich jak Balumi - balumi.com.pl Możemy także liczyć na profesjonalne doradztwo, sugerując się opiniami jakie można łatwo znaleźć.

Mam takie refleksje, że obecnie trudno jest wpoić dzieciom dobry gust gdyż środowiska, w których przebywają, szczególnie środowisko rówieśnicze w klasie czy przedszkolu wywierają na dziecko bardzo silna presję. Sama popełniłam błąd, ubierając córki inaczej niż rówieśników w szkole. Chodziły w wełnianych szarych princeskach i koszulowych bluzkach. Poza szkołą ubierałam je zawsze w sukienki, płaszcze i skórzane buty, pantofle, baleriny, oficerki zimą. Wyglądały pięknie, ale wyróżniały się. Rówieśnicy chodzili do szkoły bowiem w legginsach albo dresach oraz pikowanych kurtkach i w sneakersach.

Później dowiedziałam się, że były nieszczęśliwe z tego powodu i gdy tylko były już na tyle duże, by móc mi się przeciwstawić, zaczęły chodzić ubrane tak jak ich koleżanki.

Tak więc uważam, że mama może sobie zrobić przyjemność i ubierać małe dziecko jak chce ale potem trzeba jak ospę przejść okres utożsamiania się z grupa.

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest samemu trzymać klasę w ubiorze.

Ja uważam, że na co dzień dziecku powinno być przede wszystkim wygodnie. Mnie tak mama ubierała. Dziecko się wybrudzi, coś podrze, będzie biegać, przewracać się, ocierać, dotykać. To tylko dziecko. Mama wspominała, jak w piaskownicy ja szalałam w najlepsze, a inne dzieci, które "matka ładnie ubrała" były zawiedzione, bo mamy nie pozwalały im tak samo szaleć. Jakoś nie uważam się za niechluja, wręcz roznosi mnie, jak widzę kobiety ubrane na oficjalne okazje czy do pracy w miniówki czy inne zbyt casualowe rzeczy 😉

Oczywiście, jak idziemy gdzieś w gości, na wyjątkowe okazje można dziecko elegancko ubrać, także dla własnej radości 😀 ale bez przesady.

Oczywiście na plac zabaw czy na sanki ubierałam je w strój sportowy ale tez starałam się aby były to ubrania ładnie skomponowane i dobrej jakości. Również nie traktowałam ubrań jak świętości. Naturalnie się brudziły czy niszczyły, nie robiłam z tego problemu, były także wygodne:). Nigdy nie robiłam dzieciom uwag typu nie biegaj bo się spocisz czy ubrudzisz.