lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

W jaki sposob oszczędzać

Page 1 of 2Next

Niestety ale mam wrażenie, że w ostatnim czasie znacznie więcej wydaję niż oszczędzam.

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na oszczędzanie?

Ja mam dwa konta bankowe po prostu, jedno do odkładania, a drugie do wydawania. Jakoś jak widzę mniejszą kwotę na koncie to nie ciągnie mnie tak do wydawania i bardziej rozważam wszystkie swoje zakupy. Mi pomogło to baaaardzo.

Dobrze jest jednak porównać sobie konta bankowe w porównaniach kont z uwagi na to, ze nie wszystkie konta bankowe mają dobre warunki. Niekiedy koszt prowadzenia konta oraz koszt karty są dość wysokie.

Najlepszym sposobem jest więcej zarabiać:)) Serio. Wtedy możesz inwestować w rzeczy lepsze jakościowo oraz planować zakupy. Na przykład w lecie kupić płaszcz zimowy za pół ceny.

Mam podobne podejście. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na wyższe zarobki :C Jaka jest Pani sytuacja?

 


Jeśli robisz remont, to przyda Ci się   Poliwęglan lity, który można świetnie zastosować.!

Ewelina has reacted to this post.
Ewelina
Cytat z Mariolaxx data 17 grudnia 2020, 10:09

Mam podobne podejście. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na wyższe zarobki :C Jaka jest Pani sytuacja?

 


Jeśli robisz remont, to przyda Ci się   Poliwęglan lity, który można świetnie zastosować.!

:)) różna w zależności od tego ile czasu chcę poświęcić na pracę

uważam jednak, że lepiej wysiłek nakierować na zdobycie lepszej pracy, lepszych kwalifikacji, zainwestować pieniądze w naukę niż ograniczać się.

Nadmierne oszczędzanie wytwarza w nas postawę, która sprawia, ze nigdy nie będziemy mieli pieniędzy. Lepiej jest stworzyć sobie nawyk myślenia: mam na wszystko pieniądze co jest mi potrzebne. Dlatego np uważam, że nawet mając mało pieniędzy trzeba raz na jakiś czas wybrać się do kawiarni czy do opery, po to by podnieść ducha. życie w wiecznej deprywacji niszczy poczucie własnej wartości i zamyka wszelkie szanse. Gaśniemy i stajemy się coraz ubożsi. Salvador Dali tak potraktował młodego malarza, który zapytał go, czy jeżeli będzie żył bardzo skromnie i odżywiał się jedynie chlebem i fasolą, to będzie w stanie dorobić się majątku. Dali odpowiada:

„Codzienne jedzenie fasoli i chleba bardzo drogo kosztuje. Trzeba na to zarabiać, pracując bez przerwy. Natomiast jeśli przyzwyczai się pan do kawioru i szampana, to nie kosztuje nic”.

Natomiast po wyrażeniu przez młodego człowieka wątpliwości dodaje:

„Kawiorem i szampanem raczą pana za darmo niektóre bardzo dystyngowane damy, cudownie uperfumowane i żyjące w najpiękniejszych wnętrzach na świecie, ale żeby na to zasłużyć, trzeba być absolutnym przeciwieństwem pańskiej osoby” .

Osobiście jestem zdania, że oszczędzać należy od pewnego pułapu zarobków, który pozwala zaoszczędzić zwyżkę natomiast oszczędzanie na jakości życia nigdy się nie opłaca

Gdybym zarabiała mało wolałabym nie oszczędzać tylko cieszyć się życiem.

Lepiej jeść jakościowo niż brać kredyt na zdrowie kupując np tanie i słabe jakościowo produkty, to samo dotyczy butów i płaszczy, dobre będa słuzyły przez lata, podobnie jedna jedwabna sukienka starczy na 10 lat itp itd.

Czyli ważne jest myślenie i zaplanowanie określonej strategii, to pozwala na wymierne oszczędności.

Na przykład moja strategia zakupów wygląda następująco. Sama rezygnacja z galanterii mlecznej w sklepach, rezygnacja z wszelkich napojów kupowanych, łącznie z wodą butelkowaną zmniejszyła w mojej rodzinie wydatki na żywność o połowę. Nie kupuję żadnych gotowych dań ani półproduktów, także wędlin, dżemów itp wszystko robię sama od zera. Dlatego mogę pozwolić sobie na jajka ekologiczne, wino, dobrej jakości mięso i warzywa. Dobrym pomysłem jest kupowanie większych ilości np 5 kg mąki, 50 kg ziemniaków, oczywiście, jeśli się ma miejsce do przechowania.

A np jeśli chodzi o kosmetyki mam nastepującą strategię, ponieważ odżywiam się dobrze , mam świetną cerę, dlatego w ogóle nie kupuję kremów, wystarcza mi odrobina oliwy, z kosmetyków kolorowych inwestuję w dobrej jakości tusz do rzęs i jeden cień do oczu. To ogromne oszczędności. Inwestuję w dobrego fryzjera, ale sama robię sobie manicure japoński.

I tak dalej w tym duchu , według mnie oszczędzanie to po prostu umiejętność odróżniania tego co niezbędne i odrzucanie wszystkiego co zbędne . Najlepsza inwestycją jest inwestycja w człowieka. Zawsze o tym pamiętam dlatego obiecałam mojej córce, że gdy ukończy 15 lat zabiorę ją na kilka dni do Paryża.

 

Mariolaxx has reacted to this post.
Mariolaxx

Z tego co ja ostatnio  zauważyłam, to sporo osób też otwiera indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego https://www.nntfi.pl/emerytura/ikze  . Jest to ponoć doskonały sposób na zmniejszanie istotnej różnicy między  przyszłą pensją, a świadczeniami emerytalnymi, jakie będziesz otrzymywać w przyszłości.

 

Jest takie mądre powiedzenie: zapłać najpierw samemu sobie, dopiero potem wszystkim innym.

_________________________

https://sohostyle.pl/

Czułabym się w pełni bezpiecznie mając możliwość utrzymania się i opłacenia mieszkania przez minimum 6 miesięcy bez pracy, ale, że jestem beznadziejna w oszczędzanie to XD

Planuję jednak otwarcie jakiegoś konta oszczędnościowego tak aby wpłacać tam co miesiąc kase. Jakie macie zdanie o Santander bank? Widziałam, ze warunki mają calkiem niezłe....

https://www.konto-studenckie.pl/promocje/

Szczególnie dla studentów.

Aktualnie, oszczędzanie to bardzo ciężki orzech do zgryzienia, zwłaszcza przy obecnych cenach dosłownie wszystkiego. Nawet wyrób ciast mnie teraz strasznie dużo kosztuje.

Trudno powiedzieć co teraz najlepsze ale wydaje mi się że oszczędzanie dzięki pracowniczym planom kapitałowym może być korzystne, w końcu mają tam dopłaty od pracodawcy i od państwa
Page 1 of 2Next