Sztuka Wyboru
Please or Zarejestruj to create posts and topics.

Ubrania firmy Monika Kamińska

Faktycznie, te t-shirty mają mało korzystne fasony. Nawet modelka wygląda w nich niezbyt zgrabnie (tak, luzny t-shirt też może wyglądać zgrabnie, jeśli jest dobrze skrojony). Krotkie, podnoszące się na biuście, dekolt typu crew-neck korzystny dla malo kogo, a ten w serek- bardzo waski, dziwny. Marzą mi się zgrabne koszulki z szerszym dekoltem, delikatnie wciete w talii (wciaz luzne, ale lekko taliowane) i nie przykrótkie (62 cm to minimum!). Oczywiscie z dobrej bawelny. Tylko gdzie to kupic? Mialam jakas nadzieję, ze te od MK mi przypasuja, ale nie, niestety. W sumie tego sie spodziewalam.

Ja osobiście nie lubię luźnych tshirtów- kojarzą mi się z koszulkami na wf z podstawówki lub tymi koszulkami jakie rozdawali przewodniczący akademika z okazji juwenaliów.

Wolę bardziej dopasowane koszulki/bluzki.
Całkiem niezłe takie topy mają w Van Graafie. Przyzwoicie prezentują się też tshirty z Tatuum- tylko szkoda że mają dziwne, podklejane brzegi. Ale warto rzucic okiem.

Co do tshirtów MK- Rzeczywiscie są dosyć krótkie. Ale te z półkrągłym dekoltem to chyba pierwsza bluzka MK w których biustu nie widać

Cytat z Malena data 12 września 2020, 10:40

Faktycznie, te t-shirty mają mało korzystne fasony. Nawet modelka wygląda w nich niezbyt zgrabnie (tak, luzny t-shirt też może wyglądać zgrabnie, jeśli jest dobrze skrojony). Krotkie, podnoszące się na biuście, dekolt typu crew-neck korzystny dla malo kogo, a ten w serek- bardzo waski, dziwny. Marzą mi się zgrabne koszulki z szerszym dekoltem, delikatnie wciete w talii (wciaz luzne, ale lekko taliowane) i nie przykrótkie (62 cm to minimum!). Oczywiscie z dobrej bawelny. Tylko gdzie to kupic? Mialam jakas nadzieję, ze te od MK mi przypasuja, ale nie, niestety. W sumie tego sie spodziewalam.

Mój ulubiony T-shirt (długości nie pamiętam) o podobnych parametrach pochodził z Zary, ale to było już dobre parę lat temu; teraz czytam dobre opinie o koszulkach marki Tyszert. Ceny mają o oczko niższe niż u MK, i ich fasony (na zdjęciach) bardziej do mnie przemawiają.

Ja mam T-shirt (biały z dekoltem v-neck) i sukienkę bawełnianą (fason portfelowy) od Tyszerta - oba zakupy są strzałem w 10 - tkę. Bawełna jakościowo bardzo dobra i wszystko się dobrze pierze i nosi. Może rzeczywiście tylko podkoszulek jest taki trochę szkolno-gimnastyczny (stosunkowo gruba bawełna), ale ten trójkątny dekolt jednak niweluje odrobinę ten efekt, więc przy takim biurowym noszeniu z marynarką lub sweterkiem z kaszmiru - źle to nie wygląda.

Neutralne, bawełniane koszulki w podstawowych kolorach (z długim i ktrótkim rękawem) kupuję w Esprit. Dobrze znoszą kolejne prania i nie są za krótkie. Polecam jako przyzwoitą bazę, a i promocje często się tam trafiają.

Dobrej jakości bawełniane t-shirty ma też GAP. Model Mod Crew jest długi do bioder i wykonany z grubej, porządnej bawełny, która dobrze znosi wielokrotne prania i nie traci koloru. Ja kupuję je na Zalando. Są świetne na zimę pod sweter czy marynarkę.

W M. Kamińskiej pojawiły się nowe buty- kosmiczne Audrey. Jak Wam się podobają?
https://monikakaminska.com/audrey-sport-long-buty-sportowe

Szczerze, mi w ogóle. Myślałam źe mnie nic zaskoczy bardziej od Audrey 2.0 z kwadratowym czubkiem a tu proszę. Da się.

Czemu te wszystkie buty muszą nazywać się Audrey?

Cytat z Malena data 12 września 2020, 10:40

Ja T-shirty kupuję na stronie https://t-shirt.pl/ . Jestem z nich zadowolona, mają różne kształty dekoltów czy gramatury materiału więc można znaleźć coś co będzie nam odpowiadało.

Cytat z **emk** data 24 września 2020, 20:45

Szczerze, mi w ogóle. Myślałam źe mnie nic zaskoczy bardziej od Audrey 2.0 z kwadratowym czubkiem a tu proszę. Da się.

Ojej, ale szkaradne! Faktycznie, nazwę można by zmienić. Z Audrey to one nie mają nic wspólnego.

Cytat z **emk** data 24 września 2020, 20:45

Pomyślałam o tym wątku od razu jak tylko zobaczyłam ten model butów...

Cóż, z jednej strony myślę, że Monika Kamińska idzie na kompromisy i zaczyna projektować rzeczy, które szybciej się sprzedadzą (sportowe buty, koszulki). Nie ma co się dziwić - pandemia dała w kość branży małych producentów odzieży.

Z drugiej strony jednak bardzo mi się ten model butów nie podoba i uważam, że nieco "psują" one wizerunek eleganckiej marki, na jaką kreowała się marka Monika Kamińska. Gdyby to były jeszcze bardziej klasyczne tenisówki, to może nie byłoby aż tak drastycznego poczucia braku spójności. Ten model jest jednak kosmiczny - jak większość modnych ostatnio butów sportowych - dlatego dość mocno "odstaje".

(id: 0)